Prvého apríla vo Fuge slovinskí shoegazeri Haiku Garden, svoj DJ set premiérovo predstavia členovia The Ills

Prvého apríla vo Fuge slovinskí shoegazeri Haiku Garden, svoj DJ set premiérovo predstavia členovia The Ills BOMBING 2

Po koncertoch v Litve, v Poľsku aj Česku sa slovinská skupina Haiku Garden, pohybujúca sa na pomedzí shoegaze a dreampopu, predstaví v bratislavskom priestore Fuga. Prvoaprílový večer bude zaujímavý aj pre členov domácej kapely The Ills, ktorej členovia sa premiérovo predstavia za DJ pultom.

Ich skladby sú nemilosrdné,“ povedal o Haiku Garden jeden zo zakladateľov kultovej rozhlasovej stanice KEXP Kevin Cole. „Títo slovinskí chalani sú parádni, ich koncert bol ako tá najlepšia terapia,“ skomentoval ich vystúpenie vo Vilniuse jeden z fanúšikov na sociálnych sieťach. „My sme ich vo februári videli dvakrát a hneď nám bolo jasné, že ich musíme dotiahnuť aj k nám,“ hovorí za organizátorov Tatiana Lehocká.

Pred aj po koncerte Haiku Garden sa o hudobnú produkciu postarajú ich kamaráti, členovia slovenskej skupiny The Ills. Tentokrát však nie s nástrojmi, ale za DJ-ským pultom. Bude to ich premiéra v úlohe selectorov. „Prvý DJ set The Ills a vlastne aj každého z nás vôbec! Cítim trošku taký ten sťah v zadných sedacích svaloch, ale bude celkom sranda sledovať, ako vlastne každý z nás počúva tak trochu niečo  iné.  Tešíme sa!  A o Haiku Garden  už ani  nehovorím!“  hovorí Martin Iso Krajčír za The Ills, ktorí už 11. apríla vyrážajú na svoje najväčšie európske turné. Vystúpia v Česku, Nemecku, Dánsku, Švédsku, Holandsku, Belgicku a Rakúsku, aby sa 30. apríla vrátili do Fugy, kde odohrajú svoj záverečný koncert turné pre svojich slovenských fanúšikov.

Viac info

 

Zdroj: Mário Gešvantner