Pokračovanie najúspešnejšieho pôvodného slovenského muzikálu sa rúti na scénu

Pokračovanie najúspešnejšieho pôvodného slovenského muzikálu sa rúti na scénu BOMBING

22. Februára 2011, Bratislava – Zvučné herecké mená, dokonale prepracované tanečné choreografie, exkluzívne skladby, či drsné rapové súboje. Aj to sú ťaháky druhého pokračovania úspešného pôvodného slovenského muzikálu Príbeh Ulice II, ktorý štartuje premiérou 25. marca na Novej Scéne. Príbehu Ulice II prichádza dva roky po premiére jednotky. „Cítili sme veľký herecký a umelecký potenciál u všetkých, ktorí sa podieľali na jednotke.
Prišla chuť pokračovať a posunúť hranicu ďalej“
, objasňuje svoje motívy režisér a scenárista muzikálu Nikita Slovák. Od premiéry Príbehu Ulice sa toho podľa choreografa a producenta muzikálu Milana Kereša veľa zmenilo: „Príbeh Ulice priniesol do divadla „nového diváka“. Dal príležitosť viacerým neznámym tváram. Z mnohých sú dnes herecké, či tanečné špičky, vysvetľuje Milan Kereš a dodáva: „Príbeh Ulice sa stal najúspešnejším pôvodným muzikálom, ktorý bodoval aj v Česku. Do dvojky sme už oslovili mnohé známe tváre, ktoré uvítali novú výzvu, či možnosť vyskúšať si úplne iný žáner“. Pôvodné osadenstvo Marek Majeský, Marián Labuda ml., Zuzana Šebová, Kristína Turjanová, Daniel Heriban, či Lukáš Dóza tak doplnia ďalšie exkluzívne mená ako Táňa Pauhofová, Robo Jakab, Eva Sakálová, či Kristína Farkašová. Divákom sa ďalej predstaví Peter Kočiš, Martin Madej, Zuzana Porubjaková, Ivica Sláviková a mnohí ďalší.

Príbeh Ulice II bude voľne nadväzovať na prvú časť, no zároveň pôjde o samostatný príbeh. Takže diváci, ktorí nevideli jednotku, o nič neprídu“, upresňuje režisér a scenárista muzikálu Nikita Slovák. Opäť pôjde o silný, energický príbeh, plný originality a napätia, ktorý sa odohráva v súčasnom prostredí ulice. Opisuje negatíva pouličného života a každodenné boje miestnych gangov, popretkávané humornými scénami a prepracovanými tanečnými choreografiami. V kontraste drsného pouličného života sa odohráva príbeh lásky šéfa jedného zo znepriatelených gangov Nika s krásnou Miou. Dej príbehu tak napriek svojmu drsnému šatu prináša posolstvo nádeje, hrdinstva a víťazstva spravodlivosti.

Dominantou muzikálu bude bezpochyby tanec. Známy slovenský choreograf Miňo Kereš do muzikálu opäť namiešal zmes nápaditých choreografií v podaní nielen slovenskej tanečnej špičky, napríklad tanečníkov z Freak Dance Company či  formácie The Pastels. „Za posledné roky sa toho v hip-hope a v celom tanečnom svete veľa zmenilo. Vzniklo množstvo progresívnych tanečných a hudobných štýlov, ktoré budú môcť diváci v muzikáli vidieť“, dodal choreograf a producent muzikálu v jednej osobe. Na pokračovaní muzikálu opäť spolupracoval aj svetoznámy tanečník a choreograf Lil Phil Mungiele, ktorý sa podieľal na choreografiách vo videoklipoch Britney Spears, Justin Timberlake, Mariah Carey, či ´N Sync,

Hudobnú produkciu a dramaturgiu má pod palcom aj tentoraz známy raper Opak z formácie AMO, ktorý spolu s Máriou Čírovou naspieval ústredný singel k muzikálu.

Novinkou Príbehu Ulice II je aj obsadenie niektorých tanečníkov a hudobníkov v muzikáli ľuďmi priamo „z ulice“. Vhodných adeptov hľadali jeho tvorcovia po slovenských mestách počas šnúry Orange Casting Tour. „Boli sme milo prekvapení, koľko talentovaných ľudí sa prišlo ukázať a čo všetko predviedli. Mnohí ani nechodia do tanečných škôl, či kurzov, ale jednoducho trénujú doma, pred zrkadlom“, nadchýnal sa režisér a scenárista Nikita Slovák. Na castingu v Žiline ich zaujal DJ Spinhandz a mladučká, len 18-ročná tanečnica Zuzana Kadúková. Obaja dostali okamžite „vstupenku do rozbehnutého vlaku“ s názvom Príbeh Ulice II a dnes sú súčasťou tímu muzikálu.

Premiéra muzikálu Príbeh ulice II sa uskutoční už 25. marca na Novej scéne. Lístky na jednotlivé predstavenia sú už v predaji. Po ukončení divadelných predstavení vyrazí Príbeh ulice II na jeseň na turné po celom Slovensku. Tak ako pri „jednotke“, o muzikál už teraz prejavili záujem najväčšie české produkcie a divadlá. Premiéra Príbehu Ulice II v Česku je predbežne naplánovaná na jar 2012.