Pozrite si debut výlučne ženskej kapely z východu

21 2

Prvá výlučne ženská kapela z východného Slovenska. Hudobníčky Monika, Lilly, Ema a Tina vyše troch rokov vystupujú pod názvom Girls From The Moon. Parties, na ktorých hrávajú, získavajú vďaka ich svojsky poňatým svetoznámym hitom punc luxusného večierku. Teraz sa posúvajú vo svojom hudobnom živote o podstatný krok vpred a predstavujú debutový singel Stop, ktorý odpremiérovali na svojom facebooku počas Medzinárodného Dňa Žien.

O vlastnom singli uvažovali už po prvých spoločných hraniach a hoci ich hranie prevzatých skladieb známych aj menej známych interpretov baví, podieľať sa na autorskej tvorbe bol ich sen. Monika Haško JeňováLilly Maníčková za celú kapelu priznávajú, že ísť na trh s vlastnou muzikou nie je jednoduché a majú pred tým rešpekt. „Na druhej strane je to niečo neopísateľné a celkovo nová skúsenosť. Uvedomujeme si, aké náročné je vytvoriť niečo originálne, hodnotné a naozaj dobré po muzikantskej stránke.

Všetky štyri hudobníčky dokonale ovládajú svoj nástroj a je to počuť nielen na ich koncertoch, ale aj z vlastnej nahrávky. Tú vytvorili v košickom Undergroove Štúdiu Paľa Jeňa. Odtiaľ pochádzajú zábery, ktoré použili pre live video k singlu. „Chceli sme niečo jednoduché, pravdivé a autentické.“ Každá členka kapely počúva rôznu hudbu, každá na niečom vyrástla a rôzne ich ovplyvnili spôsoby ako hrajú na svoj nástroj, preto je ich finálny zvuk taký pestrý.

Hudobne na svojej prvotine spolupracovali s Matejom Lazárom. „Páčil sa nám jeho hudobný nápad a na tom sme stavali. Mať základ, s ktorým sa nám dobre pracovalo, bola pre nás veľká pomoc. Obaja nám veľmi pomohli aj pri aranžmánoch a celkovo nás rozhýbali k vlastnej tvorbe.

Text pesničky vyjadruje to, koľko prázdnych a zbytočných slov dokážu ľudia povedať, zhudobniť a predávať ďalej. „Hlavne, aby nejaký text bol. Koľkokrát sú hudobné klipy a hudba samotná sprevádzané povrchnými a predajnými vizuálmi, len aby oslovili masy. A je aj o tom, že niekto skutočne pôsobí isto a sebavedomo, ale veľakrát je vo svojom vnútri nešťastný a prázdny. Mnohí sa naháňajú za slávou a mocou a falošným uznaním a nakoniec, keď sa pozrieme hlbšie, uznávajú ich davy a ani nevedia prečo, keď ich vlastne ničím neobohatili, ani nespravili šťastnejšími. Chcú byť ako oni, ale stávajú sa z nich Owners of blind hearts,“ dodáva basgitaristka Tina Timková.

Cover0
Cover0

Girls from the moon je výlučne ženská kapela, ktorá vznikla v roku 2016. Stretli sa ako Lilly&Moni a Tina a Ema a začali spolu hrávať. Na svojich koncertoch interpretujú pesničky známych aj menej známych skupín. V roku 2019 prichádzajú s debutovým singlom Stop. Girls from the moon sú Lilly Maníčková (spev, conga), Moni Haško Jeňová (klávesy, vokály), Tina Timková (basgitara, vokály, rap) a Ema Kakarová (bicie a vokály)

Zdroj: TS / Edo Kopček
foto: Diana Dobrescu