Boris Vaitovič / Paintings v galérii v Rotterdame !

Boris Vaitovič 1

Po prvýkrát v mojej galérii v Rotterdame ako kurátor prezentujem jedného z mojich najobľúbenejších umelcov zo Slovenska. Boris Vaitovič  je majstrom maliara, ktorého práca spochybňuje priestor v kontexte tradičného maliarstva.

Pripojte sa k nám na verejné otvorenie 1. novembra v mojej galérii v spoločnosti Het Industriegebouw. Nápoje sponzorované vinárstvom TOKAJ MACIK. ” ( Kurátor: Tomáš Libertíny ).

Boris Vaitovič (1976) je známym slovenským maliarom, ktorého práca sa prvýkrát ukáže v Holandsku. Kurátorom je Tomáš Gabzdil Libertiny. Prehliadka predstaví prehľad veľkých a malých olejomalieb na plátne. Vaitovič spochybňuje pojem “priestor” a dlhodobo sa tým dôkladne zaoberá v súvislosti s obrazmi. Hlavná myšlienka, okolo ktorej sa nesú jeho obrazy a orbit filozofie,  je pojem zachytenia reality vo výtvarnom umení.

Boris Vaitovič / Paintings v galérii v Rotterdame !

Štvrtok 1. november 2018 o 18:00 – 21:00

Usporiadateľ : Tomáš Libertíny, Goudsesingel 210, 3011 KD Rotterdam, Nederland

Výstava bude sprevádzaná komplexným katalógom v pevnej forme a bude otvorená do

23.novembra 2018.

Všetky diela sú na predaj.

Tešíme sa na to, že vás tu uvidíme. Boris Vaitovič študoval na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, neskôr na Fakulte umení TU v Košiciach, Akadémii výtvarných umení v Prahe a postgraduálne štúdium ukončil na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Pôsobí aj ako pedagóg na Fakulte umení TU v Košiciach. Autor je verejnosti známy svojimi intermediálnymi inštaláciami prezentovanými na umeleckých podujatiach Biela noc, Návrat vody do mesta, či viacerými exponátmi v košickom Steelparku. Medzi úspešné projekty, patrí prezentácia interaktívnej audiovizuálnej inštalácie prezentovanej na Európskej noci výskumníkov v Bruseli i projekt realizovaný v spolupráci s Oddelením fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie zastrešeným organizáciou Creative Industry Košice.

Spolu s Jurajom Vajóom a Atilom Tverďákom, je Boris Vaitovič stálym členom hudobného zoskupenia Urban Hudák.

Viac info: