Povstanie na Zlatých pieskoch je za nami – UPRISING 2012

Povstanie na Zlatých pieskoch je za nami - UPRISING 2012 BOMBING

Povstanie je za nami a my Vám, prinášame report z Bratislavskej letnej pláže. UPRISING REGGAE festival 2012 bol výnimočný svojím programom, počasím a tým, že to bol jubilejný piaty ročník. Ten kto nebol môže ľutovať, lebo toľko hudobnej kvality sa nevidí každý deň, len som zvedavý čo bude o rok, keď týmto ročníkom sa programovo UPRISING dostal veľmi vysoko. Reggae, Hip-Hop, Ska, DubStep…. toto všetko bolo k videniu na Zlatých Pieskoch.

Veľké zastúpenie Slovenských interprétov bolo potešujúce a davy ľudí sa bavili na skvelých vystúpeniach POLEMICU, ŠTÚDIU KONEČNÁ SOUNDSYSTEM, HAFNERABEYUZA, ktorým vypomáhala ZETUZETa či skvelý Slovensko – Český koncert VEC, MOJA REČ, PRAGO UNION kde raperi ukázali, že sú špička na ČeskoSlovenskej scéne, ale aj hudobníci od Praga, že sú skvelí muzikanti a že okrem KATA dokážu kryť chrbát aj VecoviMojej Reči.

K tomu najlepšiemu nesmiem zabudnúť ani na skvelé koncerty NIRONICKa & KMBLa a po ňom nestarnúcich INDY & LA4. Pri oboch koncertoch si hudbu ošéfoval asi najlepší DJ a producent v Čechách Dj WICH.

V sobotu po skvelom troj koncerte Veca, Mojej Reči a Praga nabehlo na hlavný stage Americké Hip-Hopové zoskupenie DELINQUENT HABITS, ktorých latino rap rozkýval všetkých nadšencov tohto hudobného štýlu.

Keďže, UPRISING je hlavne RAGGEA festival, tak aj preto tento štýl tu mal opäť najväčšie zastúpenie a aj vybraný interpreti tomu zodpovedali. Koncerty boli jednoducho úžasné a nezabudnuteľné. Legendy ako MAX ROMEO, LEE SCRATCH PERRY, TARRUS RILEY & DEAN FRASER, ANTHONY B sú toho živím dôkazom.

Bolo by hriechom, keby som zabudol na skákačky v podaní ASIAN DUB FOUNDATION v piatok v noci a Francúzskych IRIE RÉVOLTÉS zase v sobotu v noci, ktorý boli poslednými, ale zároveň najenergetickejšími vystúpeniami na UPRISINGU 2012 a ohlasy na tieto dva skvelé koncerty sú obrovské.

Pre veľký počet návštevníkov bol mínusom prvotný vstup do festivalového areálu, ale verím, že o rok sa organizátori polepšia a zmenia to.

Takže čo dodať, jednoducho sa tešíme na ďalší ročník festivalu. Vychutnajte si fotoreport, ktorý sme pre Vás pripravili.

Tomáš &  Aďka

foto v archíve