Robert Pospiš & Martin Sillay a ich vzácni hostia 14. decembra koncertne pripomenú dôležitý album Doba

Robert Pospiš & Martin Sillay photo by Jan Skaličan

Fanúšikovia tvorby hudobnej dvojice Robert Pospiš & Martin Sillay by si tento dátum a miesto mali poznačiť do kalendára. Hudobná a producentská dvojica, ktorá nedávno vydala nový album Piesne na dobrú noc a stojí za hudbou k singlu List do vetra od Milana Lasicu, si vtedy totiž koncertne pripomenie dôležité výročie albumu Doba.

Od vydania nahrávky, ktorá zanechala mimoriadny otlačok u poslucháčskeho ale aj odborného publika uplynulo neuveriteľných desať rokov. Doba Roberta Pospiša a Martina Sillaya rezonuje dodnes. Aj preto sa umiestnil v anketách, rebríčkoch a hlasovania o najlepšie albumy minulej dekády. Na bratislavskom koncerte odznie celý album Doba. Od začiatku až do jeho konca. Roberta Pospiša a Martina Sillaya budú na týchto špeciálnych koncertoch sprevádzať hudobníci zo slovenskej hudobnej špičky. „Doba je pre nás prelomovým albumom. Odznie celá. V Bratislave, s ktorou je spojená nerozdeliteľným putom. Som mimoriadne rád, že s nami zahrá celá kapela. Pre nás je to v istom ohľade “superskupina“. Nie kvôli renomé jednotlivých členov. Z ľudského hľadiska. Sme spolu prepojení, aj keď sa už nevidíme tak často. Bude to zážitok pre publikum aj pre nás. Treba prísť. Naozaj…,“ dodáva k výnimočnému koncertu Robert Pospiš. Pôjde o neopakovateľný hudobný večer plné silných skladieb a hudobnej krásy. Spoločne s Robertom Pospišom a Martinom Sillayom sa predstaví skupina zložená špeciálne pre tento koncert. Pôjde o zostavu, ktorá odohrala Dobu na jedinom turné pre piatimi rokmi. Kapelu tvoria výrazné a oceňované osobnosti slovenskej hudby. Saxofonista Nikolaj Nikitin, klavirista Valér Miko. violončelista Roman Harvan, bubeník Juraj Šušaník a perkusionista Peter Raitl.

Robert Pospiš & Martin Sillay DOBA
Robert Pospiš & Martin Sillay DOBA

„Akoby prešlo storočie. Doba má ale “iba” 10 rokov a my sa k nej vrátime. Je to osobná, veľmi osobná nahrávka. O ľuďoch, ktorí tu úž nie sú, ale boli. Bolo veľmi blízko nás, veľmi blízko pesničkám, ktoré zostali. Tie skladby sú fotografie našich životov. Nahrali sme ich s Martinom iba vo dvojici. A trvalo nám to dva roky,“ dopĺňa Martin Sillay. „Máme za sebou mimoriadne intenzívny hudobný rok. Fakt, že práve teraz oslavuje Doba desiate výročie, je pre nás veľmi symbolický. Je to nahrávka, ktorá nás v mnohom definovala. Niektoré skladby z tohto albumu sa stali pevnou súčasťou našich koncertov. Takto v celku však album naposledy odznel pred piatimi rokmi. Aj preto srdečne pozývame všetkých fanúšikov tejto nahrávky. Doba je generačným albumom. Veríme, že to bude nezabudnuteľný večer,“ pozýva Robert Pospiš. Album Doba, rovnako ako všetky ostatné albumy hudobnej dvojice Robert Pospiš & Martin Sillay, vydalo vydavateľstvo Real Music House.

DOBA – LIVE – 2023 – 14.12. – Pink Whale:

Robert Pospiš – spev, klávesy, ústna harmonika
Martin Sillay – gitary
Roman Harvan – violončelo
Nikolaj Niktitin – saxofón 
Valér Miko – klavír / klávesy
Juraj Šušaník – bicie
Peter Raitl – perkusie

Event:

https://fb.me/e/5kAmGI1O2

Vstupenky:

https://goout.net/en/10-rokov-albumu-doba-robert-pospis-and-martin-sillay%2Bband/szyqhsw/

Vypočujte si album Doba na streamingových platformách:
https://songwhip.com/robert-pospis/doba

Videoklip ku skladbe Alebo O:
https://www.youtube.com/watch?v=Ad9op3yx67I

Videoklip ku skladbe Každý má v sebe niečo dobré:
https://www.youtube.com/watch?v=yeis3ARfmRw

Zdroj: Real Music House
Foto: Jan Skaličan