Posledných 1000 lístkov na Pohodu 2018. Brány festivalu sa otvoria už o sedem dní

pohoda 2018 poslednelistky

Presne o sedem dní vstúpia do areálu trenčianskeho letiska prví návštevníci Pohody 2018. Hneď v prvý deň uvidia strhujúcu hudobno-vizuálnu show The Chemical Brothers či koncert reggae legendy Ziggyho Marleyho. Skvelý predpredaj predznamenali rekordne rýchlo vypredané špeciálne ubytovacie kapacity či parkovacie miesta v sektoroch P1 a P2. Aktuálne ostáva v predaji posledných 1000 permanentiek na Pohodu 2018.

piatok vystúpia virtuózi – popularizátor jazzu Jamie Cullum a excentrická speváčka a gitaristka St. Vincent. Okrem nich na hlavnom pódiu zahrá nastupujúca generácia ostrovnej gitarovej hudby Glass AnimalsBlossoms. Silné zastúpenie z ostrovov doplnia Jessie Ware, RideFink. V piatok vystúpi aj nórska speváčka s éterickým hlasom Aurora, americké hviezdy reggae SOJA, rapper Danny Browna a fanúšikov elektroniky v najväčšom stane poteší Helena Hauff.

sobotu ovládnu veľké pódiá americké hviezdy s neskutočnými príbehmi – pesničkár z oscarového dokumentu Searching for Sugar man Rodriguez aspeváčka s nezameniteľným hlasom LP. Okrem nich zahrá aj jedna z najznámejších súčasných švédskych kapiel Little Dragon či skupina Everything Everything (aktuálne nominovaná v dvoch kategóriách na Ivor Novello Awards). Medzinárodné obsadenie dopĺňajú nemeckí Bukahara, BritCharlie Winston, americkí Calexico, islandská legenda Gus Gus a k nim sa pridá domáca hviezda Jana Kirschner so sláčikovým kvartetom. Mimoriadne silný program čaká v sobotu festivalový amfiteáter, kde zahrá azda najznámejšie sláčikové kvarteto na svete Kronos Quartet, kombináciu afrobeatua free-jazzu predvedú tUnE-yArDs a temnejšie ladený bude koncert Zeal & Ardor. Tanečný stan rozhýbu Sophie, Onuka, La Femme a rap v podaní kapiel Dälek, Reykjavikurdaeturči miestnej legendy Trosky.

Na návštevníkov čakajú aj viaceré novinky

V areáli budú zberné miesta, kde za pomoci asistentov môžu návštevníci odnášať a následne triediť odpad až na druhotné suroviny. Okrem ekologického rozmeru si od tejto spolupráce s návštevníkmi sľubujú organizátori ešte čistejšie a príjemnejšie gastro zóny. Zároveň všetok biologický kuchynský odpad sa spracuje priamo na festivale. Pre fajčiarov budú pripravené osobné a veľkokapacitné popolníky (nádoby na stoloch a betónové misy naplnené pieskom). Špeciálne osobné popolníky nájdete v zberných miestach a v Pohoda shope.

Veľká zmena nastane aj v srdci nášho areálu, kde pre ďalší rozvoj letiska tento rok nemôže vyrásť kvetinová lúka. Aj preto prišli s iniciatívou Pohoda F(Lovers). V rámci nej poprosili organizátori návštevníkov, aby so sebou na letisko priniesli vlastné kvety. Ďalšou dôležitou novinkou sú aj špeciálne náramky pre návštevníkov pod 18 rokov.

V rámci komunikácie sa zaviedol systém pre stálych návštevníkov – tzv. Ambasádorský program. Od mája funguje aj spojenie na ďalšej sociálnej sieti Viber, kde okrem noviniek a zaujímavostí môžete získať aj „pohoďácky“ balíček samolepiek (stickerov) pre rok 2018. Skvelé piesne z pohodového LineUpu si môžete vypočuť cez Pohoda Rádio, oficiálny Spotify a Deezer Playlist či na YouTube kanáli Pohody.

Na Pohode vystúpi vyše 150 mien z 30 krajín sveta.Celkovo čaká na návštevníkov vyše 300 hudobných, tanečných či divadelných vystúpení a rôznych performance. Mimoriadne silné bude zastúpené vizuálne umenie, pestrý program čaká na rodiny s deťmi v ZSE Family parku a v debatných stanoch sa môžete tešiť na zaujímavých hostí.

Tešíme sa na vás 5. – 7. júla 2018 na 22. ročníku festivalu Pohoda.

Posledné lístky v predaji nájdete tu: www.pohodafestival.sk/sk/listky

 

Zdroj: TS / Anton Repka