Posledná Whatevs stretávka pred letom v A4

EVS 5

Otvorenie leta a zatvorenie tohtoročnej sezóny sa bude v bratislavskom A4 – priestore súčasnej kultúry niesť vo velkom štýle. V nedeľu 1. júla sa od šestnástej hodiny poobede bude odohrávať hneď niekoľko akcií. Okrem letnej párty na terase, ktorá bude pokračovať hudobným programom sa v A4 stretnú aj EVS dobrovoľníci a dobrovoľníčky v rámci poslednej edície Whatevs – a ako je už zvykom, neprinesú len párty a grilovanie, ale aj podnetný program.

Špeciálnu aktivitu si tentoraz prípravila francúzska EVS dobrovoľníčka organizácie Inex Slovakia a študentka divadelnej réžie Maud Hérissé. V nedeľu od šestnástej hodiny bude v A4 viesť svoj workshop Gender Equality. Maud si tak isto ako Áštvorka uvedomuje súčasné nedostatky vo všeobecnom ponímaní rodovej (ne) rovnosti a rigidných rozdelení ženských a mužských úloh v našej spoločnosti – či už slovenskej, alebo francúzskej. Jej workshop je určený rôznym vekovým skupinám a otvára diskusiu o rodovo podmienených predsudkoch, očakávaniach a rolách, ktorým sme všetci vystavení.

Bratislavská Áštvorka sa už niekoľko rokov zapája do siete dobrovoľníckych programov European Voluntary Service, v rámci ktorého sa do jej kreatívneho tímu vždy v septembri pridá nová partia mladých ľudí pripravených získavať cenné a podnetné pracovné skúsenosti. Práve Whatevs sú podujatia, ktoré vo svojej podstate spájajú podstatu EVS programu a filozofiu Áštvorky ako kultúrneho uzla.

Áštvorka a jej dobrovoľníčky EVS vás srdečne pozývajú odštartovať spoločne leto a uzavrieť sezónu 2017/2018 workshopovaním, debatovaním a grilovaním.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Bratislavský samosprávny kraj.

Tags: