Poriadna dávka dobrodružstva na jeseň v 21 mestách SR

Život v oblakoch BOMBING 4

S jeseňou prichádza tradične aj nová šnúra festivalu Cestou necestou, no tentokrát až v 21 mestách SR, v ktorých sa môžeš tešiť na desiatky inšpirujúcich prednášok. Dychberúce zábery, posúvanie hraníc možného či skôr nemožného, cestovateľské rady, životné posolstvá, ale aj pokora v samotnom cestovaní sa preženie Slovenskom v termíne 16. 10. – 28. 11. 2019!

Cestovateľská lahôdka v podobe najväčšieho podujatia od 8. – 10. 11. 2019 v bratislavskom DK Ružinov s 50-timi prednáškami v troch sálach poriadne prevetrá aj skúsených cestovateľov, ktorí čo-to už preskákali. Zahraniční hostia z Nepálu, Fínska či režisér z Českej republiky budú doplnení o domáce zastúpenie či o malú ochutnávku balkánskej kultúry v podobe albánskeho konzulátu. Prednášky o skialpe, vysokohorskej turistike, paraglidingu cez všetky horstvá sveta či bicykloch, autonomádoch, stopom i motorkami cez šialené destinácie, až po plavby na plachetniciach na druhom konci sveta, úctyhodné životné štýly či nezištné dobrovoľníctvo. Dlhodobé cestovanie, ale aj po cestách necestách s deťmi a Slovák, ktorý navštívil všetky krajiny sveta. To všetko doplnené o workshopy, diskusie, prezentácie neziskových organizácií či koncerty spolu s akrojogou a ochutnávkou exotického jedla pod jednou strechou!

V slovenských mestách sa vyberieme od horských masívov Ťanšanu, Patagónie, Kaukazu, Pamíru, Himalájí, cez magický Karakoram s výstupom na 8047 m BROAD PEAK. Nemôže chýbať PCT trail spolu s kanadskými Rockies v podaní zakladateľa festivalu, Miša Knitla. S Milom Daníškom sa prejdeme cez najkrajšie výhľady Mt. Blancu či jeden z najťažších hrebeňov Európy – korzickú GR20. Nezabudli sme ani na Slovensko a povestnú cestu SNP. Jánošík, ktorý utiekol do Nepálu, ale aj krutá realita Indie.

Na punkáča cez Južnú Ameriku, alebo stopom po pobaltských krajinách. Predstavíme vám prvého profi futbalistu v Libanone, alebo Slovenku, ktorá založila školu vo vojnou postihnutej Rwande. Memento ľudského zlyhania bude Černobyľ a mesto duchov Pripjať.

Po vlastnej osi sa dostaneme do Sýrie ešte pred vojnou, na červenom skútri do Škandinávie, pionierom do Kirgizska alebo vám predstavíme unikát – jeden riadi, dvaja pedálujú, piati sa vezú. Štvorčlenná ženská posádka naprieč Gruzínskom a Arménskom, ale aj za volantom nesmrteľnej Buchanky naprieč Pamír „highway“. Predstavíme krajinu večného ohňa – Azerbajdžan. Ako sa dá prežiť Thajsko za cenu dovolenky v Európe, Seychely bez cestovky, ale aj jeden rok života v Japonsku? Najodľahlejšie zákutia planéty zastúpi Kamčatka a dovolíme si aj taký kúsok, ako paragliding v Antarktíde! Za polárnym kruhom navštívime magické Lofoty. Najkrajšie zábery Nového Zélandu, kde poputujeme na kolesách, nohách, alebo lyžiach. Vystúpime z komfortnej zóny a 9 mesiacov prežijeme v dodávke a hra na gitare bude naším chlebom a viete, aké to je, sa vrátiť po 5 rokov z ciest domov?

Predstaví sa aj najčerstvejší člen tímu – Gabo, ktorý vás uchváti profi zábermi z jeho 3-mesačnej cesty po Islande.

Kompletný zoznam miest je prístupný na festivalovej stránkefacebooku.