Pokyman vydáva nový sólový album a posiela horúcu videonovinku s Alanom Murinom

pokyman alan murin soda blessings2

Frontman kapely Medial Banana vydáva sólový debutový album s názvom Blessings, na ktorom hosťuje spevák Alan Murin a mnohí ďalší domáci aj zahraniční umelci. Album je sviežim pokračovaním štýlu a zvuku, ktorý Pokyman naznačil už vydaním EP Waa Gwaan.

Album Blessings obsahuje jedenásť skladieb, vrátane skitu a bonusového tracku. Vznikal v nahrávacom štúdiu The Wellders pod hlavičkou vydavateľstva Reggae Callin’ Records. Pokyman album pomenoval tak, aby vyjadroval výnimočné udalosti z jeho života, pričom za jednu z najdôležitejších pokladá narodenie dcérky Zoe, ktorej na albume venoval precítenú rovnomennú pieseň Blessings. Album obsahuje skladby, na ktorých sa frontman kapely Medial Banana nevyhýba angličtine, ani slovenčine a hosťuje na ňom množstvo zaujímavých slovenských aj zahraničných umelcov.

Za mikrofón sa popri Pokymanovi postavili Alan Murin, UCee, Brother Culture, Ormay a Wakanda Wision. Spevák Alan Murin si s Pokymanom strihol tanečnú afro-beat skladbu Sóda, ku ktorej posielajú aj nový spoločný videoklip. S britskou reggae legendou Brother Culture vznikol moderný Rub-a-Dub beat v skladbe Judge not. UCee prispel svojim vokálom v dancehall piesni Highgrade. V titulnej piesni s názvom Blessings Pokymana dopĺňa zamatový hlas speváčky Ormay a v reggae/trap skladbe s názvom Roar hosťujú Wakanda Wision v kompletnej zostave.

pokyman alan murin soda blessings6

Celý album Blessings streamuj tu: https://pokyman.lnk.to/album_blessings

Rovnako ako v prípade debutového EP Waa Gwaan mal mix albumu pod palcom Lukie FWD, ktorý sa zároveň postaral aj o väčšinu hudobnej produkcie. Na albume spolupracovali aj hudobní producenti Peter Pann, Hoodini a Sat1r. Peter Pann sa podieľal na multižánrovej skladbe Badd inna dance. Hoodini prispel hip-hopovým beatom s reggae prvkami v skladbe Soundpimpin a hudobný producent Sat1r sa podpísal na skladbe Žijem jak ja chcem.

Nové video: Pokyman – Sóda ft. Alan Murin: https://youtu.be/gc9yOTjw5lU

Pozrite si videoklip k piesni Sóda, ktorú na albume Blessings naspieval Pokyman spolu so spevákom Alanom Murinom. Video natočil Cesar Production s Maťom Zedníčkom.

POKYMAN

Slovenský reggae spevák s novým albumom Blessings

Pokyman je frontman a textár kapely Medial Banana, selektor (DJ) & MC v Ghetto Youths Sound a spoluzakladateľ vydavateľstva Reggae Callin’ Records. Od vydania EP Waa Ghaan pôsobí aj ako sólo interpret s projektom, v ktorom sa spojil s producentom Lukie FWD a DJ-om Simple Sample. Pokyman je známy na domácej aj zahraničnej scéne. Vystupoval na festivaloch Sziget, Electric Castle, Grape, Pohoda a Uprising. Samostatné koncerty odohral v Holandsku, Rumunsku, Poľsku, Slovinsku, na Malte a na Jamajke, kde zároveň s tímom natočili sedemdielny dokument Inna Jamdown. Okrem iného je Pokyman aj moderátorom Uprising Festivalu, veľkým zberateľom vinylov a komiksov a hrdým otcom malej Zoe Katalíny.

Pokyman Rub a Dub Mood 177 by Veronika Selepkova
Pokyman by Veronika Selepková
Zdroj: TS Sveťo Moravčík