Pohoda v študentských kluboch s Antonom Maskeliadem a ďalšie mená na Bažant Pohode 2015

Pohoda v študentských kluboch s Antonom Maskeliadem a ďalšie mená na Bažant Pohode 2015 BOMBING

anton-maskeliade

Skôr než predstaví Anton Maskeliade svoje umenie na Bažant Pohode, zavíta moskovský „gesture wizard“ aj do slovenských študentských klubov. Po krátkej prestávke pokračuje Pohoda v kluboch s ďalším zaujímavým menom z tohtoročného line-upu. Tentokrát navštívime trnavský Art Klub (v utorok 14.4.) a Elam v bratislavskej Mlynskej Doline (vo štvrtok 16.4.). Na programe je opäť premietanie filmu Pohoda 2014 spojené s diskusiou so zakladateľom festivalu Michalom Kaščákom. Po Antonovi Maskeliadem zahrá svoj swingový set DJ Drappenmadchenfeller.

Mladý ruský umelec Anton Maskeliade je jedným z prvých muzikantov na svete, ktorý pri vytváraní a úprave hudby a vizuálnych efektov používa technológiu ovládanú pohybom rúk tzv. „leap motion“. Vďaka tomu si vyslúžil prezývku „gesture wizard“ (čarodejník gest). Maskeliade žánrovo lavíruje medzi elektronikou a súčasným popom. Svoju kariéru začal v rámci amerického programu OneBeat pre najtalentovanejších mladých umelcov. Jeho debut Subtract the Silence of Myself vyšiel v Rusku minulý rok. Výsledkom bola pozornosť médií ako The Guardian či nominácia na ocenenie „The Steppenwolf Award“, ktoré propaguje tvorbu inovatívnych a nezávislých umelcov.

Okrem lístkov na Bažant Pohodu 2015 si návštevníci budú môcť priamo na mieste zakúpiť aj tričká, tašky, odznaky či iný merchandise. Ku každému zakúpenému lístku na festival dostane kupujúci bonus v podobe trička z Pohoda Shopu.

Festival Bažant Pohoda rozšíril po Veľkej Noci zoznam potvrdených umelcov o najhorúcejšie novinky u rakúskych susedov ako aj o ďalšiu výbornú islandskú kapelu. Na letisku v Trenčíne vystúpia aj Elektro Guzzi, Bilderbuch a Kiasmos.

Kto považuje techno za neosobnú hudbu komponovanú výlučne ako súbor slučiek vrstvených a spájaných v sampleroch a počítačoch, mal by si prísť pozrieť a vypočuť tento žáner v podaní rakúskeho tria Elektro Guzzi. Punková zostava: bicie, basa, gitara, prináša špičkovú elektronickú hudbu v čistokrvnom inštrumentálnom prevedení. b vydali rovnomenný debut v roku 2010. O rok nasledoval Parquet, za ktorý získali ocenenie European Border Breakers Award. V poradí tretí štúdiový album Observatory vydali minulý rok.

Bilderbuch pred desiatimi rokmi spievali texty z anglických rozprávkových knižiek a dnes vypredávajú športové haly s renomé jednej z najvýraznejších indie-rockových kapiel v nemecky hovoriacich krajinách. Vo svojich skladbách miešajú indie, rock, RnB a hip-hop, no inšpirácie berú aj z iných žánrov. Prelomovým v medzinárodnom meradle bol ich singel Maschin. Okrem toho, že ovládol hitparády v nemecky hovoriacich krajinách, získal aj viaceré nominácie za videoklip (napríklad na Medzinárodnom filmovom festivale v Miami).

Severské duo Kiasmos tvoria Janus Rasmussen a slovenskému publiku dobre známy Ólafur Arnalds. Ólafur je islandský skladateľ a multiinštrumentalista, držiteľ ceny BAFTA za hudbu k britskému seriálu Broadchurch. Vo svojich skladbách mieša klavír a sláčiky s ambientnou elektronikou. Pôsobil tiež ako zvukový inžinier a práve pri štúdiovej práci pre elektro-popovú kapelu Bloodgroup sa spriatelil s jej ústrednou postavou Janusom Rasmussenom. Jeho doménou sú výrazné rytmy, tlmené basy a synťákové zvuky. Kiasmos je projekt, ktorý vypĺňa priestor medzi záberom oboch týchto mimoriadnych umelcov. Olafur pre nemecký magazín Beat spomenul, že konečne môže tvoriť hudbu, na ktorú sa dá aj tancovať. Pre Spiegel ich spoločnú tvorbu opísal ako soundtrack k osamelým prechádzkam naprieč ľadovcom. O tento kúsok islandskej nekonečnej samoty sa prídu podeliť aj s návštevníkmi Bažant Pohody.

Na devätnásty ročník festivalu sa už predalo vyše 9 000 permanentiek. V predaji sú permanentky za 89 €, vstupenky pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S či lístky na parkovanie pre osobné automobily aj karavany.

Potvrdení účinkujúci:

Björk, Manu Chao La Ventura, Die Antwoord, FFS (Franz Ferdinand & Sparks), Einstürzende Neubauten, A-Trak, Roni Size Reprazent, Kaytranada, Young Fathers, CocoRosie, of Montreal, Eagles of Death Metal, Ibeyi, Beardyman, Irié Révoltés, Tom Vek, RL Grime, Tiken Jah Fakoly, Kate Tempest, Les Ambassadeurs, Bilderbuch, Omar Souleyman, Turbowolf, Kiasmos, Hybrid Minds, Kuenta i Tambu, Heymoonshaker, Acollective, Fat White Family, Damian Lazarus & The Ancient Moons, Dÿse, Elektro Guzzi, Too Many Zooz, Darkstar, Dakh Daughters, Fufanu, Bo Ningen, Monikino Kino, Vlasta Popić, Erotic Market, OFF!, Koven, Repetitor, Anton Maskeliade, Mourn, Pearls Negras. Ghostigital, Lola Marsh, Tricot, Seward

Viac info:

Zdroj: TS /Anton Repka / PR and Media Director /