Pohoda spúšťa novú interaktívnu webstránku.

Pohoda spúšťa novú interaktívnu webstránku. BOMBING

Agentúra Pohoda, ktorá stojí za našim najväčším festivalom POHODA 2016, dnes spustila do prevádzky novú interaktívnu web stránku www.pohodafestival.sk. Vizuálnu a technickú časť web stránky pripravilo štúdio Milk.

Nový web festivalu Pohoda je samostatný komunikačný kanál, ktorý funguje počas celého roka, a tak sme pri redizajne k nemu aj pristupovali. Vytvorili sme jednoduchú platformu, ktorá nám umožní komunikovať jednotlivé ročníky, bez ohľadu na ich aktuálny vizuál – užívateľ si tak nemusí každý rok zvykať na úplne nový web.“ povedal o novom webe šéf Milku Martin Jenča.

Okrem toho, že nový web je dizajnovo a funkčne viac hravý a „user friendly“, nájdu na ňom návštevníci aj viacero noviniek. Tou najvýraznejšou je nový homepage, ktorý už nie je zložený iba z noviniek, ale je mozaikou rozličného zaujímavého obsahu z nášho webu. Viaceré zmeny sa týkajú aj Webparty. Pribudla možnosť vyhľadávania pomocou hashtagov, návštevníci sa môžu prihlásiť aj prostredníctvom účtov na Googli a Facebooku. S Webparty je vďaka hashtagom prepojené aj Spolu na Pohodu.

Webstránku festivalu Pohoda navštívi počas roka takmer pol milióna ľudí zo 183 krajín sveta. Približne tretina z nich prichádza na naše stránky zo zahraničia (pričom väčšinu z nich tvoria návštevníci z Česka, Veľkej Británie, Rakúska, Nemecka, Poľska a USA). Obsah webu je preto v slovenčine a angličtine. Nový web spúšťame so všetkými hlavnými funkciami, podľa Martina Jenču budú ďalšie bloky pripravené už čoskoro: „Web sa bude spúšťať postupne po jednotlivých blokoch. Momentálne spúšťame základný blok, kde bude e-shop, webparty, umelci a novinky. Blok sa bude postupne dopĺňať o ďalšie sekcie ako program, fotogaléria, praktické informácie, pro area, press či festivalové rádio.

Prípravu nového webu za tím Pohody koordinoval Matwe, ktorý ho zhodnotil takto: „Nový web nevnímame len ako jednorazový online nosič vizuálnej identity aktuálneho ročníka, ale ako plnohodnotný, interaktívny, kontinuálne sa rozvíjajúci portál pre multižánrové podujatie 21. storočia. Pre festival s medzinárodným renomé, akým je Pohoda, je kvalitná online prezentácia nevyhnutnosťou. Jedným z cieľov webu bolo pomôcť festivalu aj z organizačného hľadiska. Štvormesačná práca vyústila aj do prispôsobiteľnej admin sekcie, čo nám v rámci efektivity ušetrí hodiny práce. Rozhodli sme sa tiež absorbovať doteraz oddelené portály PohodaWorkers a PohodaVolunteers, ktoré používame na organizáciu našich pracovníkov. V ďalšom období bude doplnená aj sekcia NGO, pomocou ktorej spravujeme neziskové organizácie. Úplnou novinkou bude ProArea, ktorej cieľom je zjednodušiť komunikáciu a orientáciu pre organizátorov, dodávateľov, účinkujúcich a novinárov na festivale. Z práce ľudí z Milku som jednoducho nadšený 🙂

Minulý týždeň organizátori spustili predaj miest v stanovom hoteli Tent Inn a už čoskoro pripravujú ďalšiu komfortnejšiu alternatívu bývania na festivale Pohoda a veľa ďalších noviniek či už programových alebo organizačných.

Mimochodom, do Pohody ostáva 100 dní.

www.pohodafestival.sk

Zdroj: TS / Anton Repka / PR and Media Director /redakčne upravené/

Tags: