POHODA MEDZI NAJLEPŠÍMI FESTIVALMI SVETA

POHODA MEDZI NAJLEPŠÍMI FESTIVALMI SVETA BOMBING

Pohoda je nominovaná v ankete European Festival Awards ako aj medzi 32 najlepšími festivalmi sveta v rámci UK festival Awards. To, či premeníme obe nominácie na víťazstvá  vo svojich kategóriách, majú odteraz v rukách aj naši fanúšikovia.

Hlasujúci sa automaticky zúčastnia súťaže o dva lístky na každý z víťazných festivalov. Súťaž o 2 lístky na Pohodu sme pripravili aj na našom Facebooku.

European Festival Awards je otvoreným ringom pre všetky festivaly zo starého kontinentu. Pohoda si v kategórii Best Medium Sized Festival zmeria sily aj s festivalmi ako Melt, Creamfields, OFF či Open Air St. Gallen atď. V ankete o najlepší európsky festival European Festival AwardsBažant Pohoda zabodovala aj v minulosti, v rokoch 2010 a 2012 sa dostala medzi desiatku finalistov, v roku 2011 do Top 5 a minulý rok medzi 12 najlepších. Vyhlásenie výsledkov bude v polovici januára na festivale Eurosonic v holandskom Groningene. 

V ankete UK Festival Awards sa rozhoduje o najlepších britských festivaloch. Najlepšie festivaly mimo „ostrovov“ oceňujú v kategórii Best Overseas Festival. Nominovaných vyberá porota zložená z hudobných odborníkov, zástupcov významných festivalov a novinárov. Bažant Pohoda 2015 sa tento rok ocitla v spoločnosti festivalov ako Sziget, Creamfields, Rock Werchter, Bilbao BBK, Bestival Toronto, Lollapalooza Berlin či Opener. Víťazov vyhlásia 26. novembra na slávnostnom ceremoniáli v Londýne.

Sme radi, že nás britskí hudobní profesionáli opäť vybrali medzi 32 najlepších festivalov sveta. Teraz majú výsledok v rukách naši priaznivci, Ďakujeme za každý hlas. Hlasovaním nám okrem iného pomáhate zvyšovať povedomie o Pohode, čo nám uľahčuje potvrdzovanie zaujímavých mien. Tým sa stávate spolutvorcami sily nášho festivalu,“ hovorí riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

Rovnakých nominácií sme sa dočkali aj minulý rok. Náš tohtoročný výsledok v rámci UK Festival Awards a European Festival Awards máte v rukách odteraz aj vy. Stačí, ak sa zapojíte do hlasovania verejnosti. O víťazoch väčšiny kategórií rozhodne kombinované hlasovanie fanúšikov a odbornej poroty. Hlasovanie verejnosti prebieha v oboch anketách do 27. októbra, zoznam finalistov zverejnia týždeň nato.

V ankete European Festival Awards môžete hlasovať na tomto linku:

(Festival Pohoda nájdete kategórii Best Medium Sized Festival / Pohoda Festival)

V ankete UK Festival Awards môžete hlasovať na tomto linku:

(Festival Pohoda nájdete v kategórii Best Overseas Festival / Pohoda Festival)

Ďakujeme za podporu

Zdroj: TS / Anton Repka / Pohoda Festival s. r. o. / PR and Media Director