Pohoda Deň_FM bol ozaj najväčší

Pohoda Deň_FM bol ozaj najväčší BOMBING 8

V stredu 17. mája sa uskutočnil zatiaľ najväčší POHODA DEŇ_FM vo svojej histórii. Program bol aj tento rok rozložený na celý deň. Avšak tento krát okrem foajé a štúdia č. 5 pribudlo aj veľké štúdio č. 1 a literárne okienko sa odohrávalo v štúdiu č.2. 

Pohoda zabrala skoro celú budovu Slovenského rozhlasu a bolo to dobré. Skvelý program už rána, skvelý hostia a rozhovory do živého vysielania Rádia_FM či fantastický mnohopočetný zástup fanúšikov hudby, literatúry a hlavne festivalu POHODA

Pohoda deň_FM 2017 - čakanie na TS / Foto: Tomáš Ormandy
Pohoda deň_FM 2017 – čakanie na TS / Foto: Tomáš Ormandy

Hudobný fanúšikovia sa prišli na svoje už v Ráne na_FMku kde naživo zahrali svoje sety najskôr Panáčik a po ňom skvelá B-complexka. O 11:00 nasledovala toľko očakávaná tlačová konferencia na ktorej sme sa dozvedeli veľa noviniek. Na trenčianskom letisku zahrajú aj Movits!, Princess Nokia, Billy Barman, Katarzia, Hudba z Marsu, Para, Slobodná Európa, Saténové ruky, Ľudové Mladistvá, 52 Hertz Whale, Zuzana Mikulcová, Tolstoys, Nvmeri, Milos & Skank (Leporelo), Szászcsávási, Panáčik a veľa ďalších. Viac informácií si prečítate na bombing.eu/na-pohoda-dni_fm-pridali-pohodaci-dalsie-skvele-mena.

Okrem skvelých mien boli oznámené aj ďalšie novinky. Dlhoročný partner Pohody v predaji lístkov sa rozhodol zastrešiť aj svoj vlastný stage – TICKETPORTAL stage – na ktorom vystúpia predovšetkým domáci umelci ako napríklad Para, Zuzana Mikulcová, Saténové ruky či Tolstoy

Na letisku vznikne ďalší nový stage. Tento krát diskusný. Partneri festivalu sa začínajú zaujímať o komfort návštevníkov a preto prichádzajú zo stage kde sa budú rozoberať aktuálne témy v spoločnosti, hudbe či technologických novinkách. Urpiner spoločne s organizátormi festivalu pripravujú novinky aj v rozmiestnení výčapov, ktorých bude viac a hlavne budú bližšie k dianiu. Tak isto hlavný gastro partner LUNTER príde s väčším priestorom pre svoje gatrocentrum, tak aby každý návštevník mal možnosť sa slušne a pohodlne najesť. 

Novinkou bude aj Laug-Techno-Bau Klub, ktorý zastrešuje Matwe Kaščák. Ide o stage kde sa bude hrať čisto len elektronika. Čo všetko sa tam bude dať vidieť si prečítate v článku bombing.eu/na-pohoda-dni_fm-pridali-pohodaci-dalsie-skvele-mena

Pohoda v Rádiu_FM - NVMERI / Foto: Tomáš Ormandy
Pohoda v Rádiu_FM – NVMERI / Foto: Tomáš Ormandy

Po tlačovej konferencii a malej prestávky na obedové posilnenie nasledovalo v Popo_FM vystúpenie bratislavskej kapely NVMERI, rozhovory zo samotnou kapelou ale aj debaty zo zástupcami gastra na Pohode či booking zástupcami festivalu – čiže Michalom Kaščákom, Matwem Kaščákom a Moniky Satkovej. Všetci traja sa rozhovorili o možnostiach bookingu spomenuli aj problémy ale lahôdky pri samotnom bookingu kapiel. 

 

 

Literatúra v štúdiu č.2

Pohoda v Rádiu_FM - Dano Majling / Foto: Jaroslav Novák
Pohoda v Rádiu_FM – Dano Majling / Foto: Jaroslav Novák

Postupne sa do rozhlasu začalo schádzať viac a viac ľudí. Ich počet bol niekoľko stovák, čo je skvelá návšteva tejto veľmi peknej akcie. O 17 hodine sa začal program aj v štúdiu č.2 kde prebiehalo literárne okienko. Postupne sa tu vystriedali Jana Oľhová, Juraj Hrčka a Richard Stanke. V sekcii nazvanej Čaj o piatej čítali z diel Kornela Földváriho, Dušana Mitanu a Ivana Kadlečíka. Potom nasledovala premiéra dokumentu “20 rokov Pohody“, ktorú režírovala Petra Všelichová. Program v štúdiu č.2 zakončila Slam Poetry kde sa predstavili napríklad Tomáš straka či Anatol Svahilec.

Medzi tým sa ľudia zabávali aj vo foajé v podobe workshopu zo skupinou Muzička, stolnom futbale a iných občerstvovacích či debatných aktivitách.

Štúdio č.1 žilo skvelými koncertami

Svoje umenie predviedla hviezda Radiohláv Katka Máliková zo svojou skupinou. Katka opäť nesklamala a predviedla skvelú hudobnú šou v podaní svojich známych aj menej známych piesní. 

Pohoda v Rádiu_FM - Tolstoys / Foto: Jaroslav Novák
Pohoda v Rádiu_FM – Tolstoys / Foto: Jaroslav Novák

Katku Málikovú vystriedala mladá a do budúcna určite neprehliadnuteľná skupina TOLSTOYS. Na prvý pohľad zaujala speváčka a jej extravagantné bábikovské oblečenie. Po hudobnej stránke to bol veľký zážitok a opäť sa potvrdilo, že pohoďáci majú skvelý hudobný vkus na výber interprétov. O kapele Tolstoys budeme isto ešte veľa počuť, no minimálne však ich môžete vidieť aj v lete na trenčianskom letisku. 

Fantastický POHODA DEŇ_FM ukončila svojím melancholickým vystúpením nemecká brazílčanka DILLON, ktorú budeme tiež vidieť v lete na festivale Pohoda. 

Ďakujeme organizátorom za skvelý deň strávený príjemnými aktivitami a výborným hudobným zážitkom a všetci sa už tešíme na Trenčianske letisko kde sa 6. – 8. júla uskutoční už 21. ročník festivalu Pohoda.

PS: Pripomíname, že dnes je ten deň kedy sa budú dať kúpiť vstupenky na festival za 89€. Od zajtra pôjde cena opäť kúsok vyššie. Vstupenky je možné zakúpiť na www.pohodafestival.sk/sk/listky alebo v sieti Ticketportal.

 

 

Text: Tomáš Ormandy 
Foto: Tomáš Ormandy a Jaroslav Novák