Po Alixovi Perezovi mieri do Bratislavy ďalší člen labelu Shogun Audio, DJ Icicle

Po Alixovi Perezovi mieri do Bratislavy ďalší člen labelu Shogun Audio, DJ Icicle BOMBING

Anglický label Shogun Audio pravidelne zásobuje poslucháčov súčasným bass soundoum, o čom sme sa presvedčili už minulý rok na Alixovi Perezovi. Na rok presne k nám do Bratislavy zavíta ďalší zástupca tohto labelu, Icicle. Multiinštrumentalista, ktorému nie je cudzia hra na piáno či bicie, sa v Nu Spirit Clube predstaví na rezidentnej akcii Inkwalla Polyrhythm v piatok 22. apríla.

Icicle, vlastným menom Jeroen Snik pričuchol k hudbe už ako 8 ročný, kedy mu učaroval zvuk piána, ku ktorým sa neskôr pridali aj bicie. O pár rokov neskôr si na lokálnej party Jungle Galaxy zamiloval drum & bass, zakúpil si gramce, software a začal produkovať vlastné tracky. V súčasnosti je považovaný za jedného z naj technickejších producentov elektronickej hudby na svete.

Releasy na značkách ako Hospital Records, Soul:R, Renegade Hardware či Critical sa zapríčinili pod angažmá v meste drum&bassu, Londýne a podpísanie sa spomínanému labelu Shogun Audio. Po dvoch úspešných singloch ‚Dreadnaught‘ a deep dubstepovom ‚Xylophobia‘ vydáva v roku 2011 debutový album ‚Under the Ice‘, ktorý si získal srdcia všetkých fanúšikov poctivého zvuku multižánrového drum & bassu.

O dva roky neskôr ste ho mohli zastihnúť snáď na všetkých zásadných festivaloch v Európe, Austrálii či USA. Neutíchajúca chuť po novým žánrových fúziách a život na cestách nezabránili vydaniu jeho druhého albumu ‚Entropy‘, ktorým už raz a navždy preťal zadefinované hranice žánrov. Ocenenia kritikov i širokej verejnosti vyústili až do Entropy Live tour, kde Jeroen spája svoje skills s vjingom a podľa ohlasov ide o show, ktorú si nemôžeš nechať ujsť.

O support sa v piatok 22. apríla postará Toochkny deejay a našim rezidentom Inkwallom, a temnejší zvuk basementu budú mať na starosti [slu:t] s aamonom.

ENTRY

  • 20:00 – 23:00 3€
  • 23:00 – 03:00 6€
  • 03:00 – 03:00 3€
Zdroj: TS