UŽ ZAJTRA ŠTARTUJE FESTIVAL BAŽANT POHODA

UŽ ZAJTRA ŠTARTUJE FESTIVAL BAŽANT POHODA BOMBING 4

Už zajtra, vo štvrtok 10. júla, sa na trenčianskom letisku začne multikultúrny festival Bažant Pohoda. Osemnásty ročník podujatia prinesie opäť silné mená nielen z hudobnej scény. O slávnostné otvorenie sa postará Národná ukrajinská filharmónia, hneď po nej vystúpi jedno z najväčších mien nielen v histórii festivalu, ale aj v histórii modernej hudby – Kraftwerk. Nemecké kvarteto predstaví divákom absolútne progresívnu show s 3D projekciou.O

Na festivale vystúpia aj ďalšie špičkové projekty elektronickej scény Goldfrapp, Moderat, Modeselektor, Mr. Scruff, Disclocure či Mount Kimbie, dve z najrešpektovanejších britských gitarových skupín Travis a Suede, neúnavný hudobný chameleón Tricky, soulová kráľovná súčasnosti Kelis či legendy štýlu grunge The Afghan Whigs. Slovenskú scénu budú zastupovať stálice ako Jana Kirschner, Marián Varga s Nonetom či Billy Barman, ale aj začínajúce projekty Katarzia alebo Tante Elze.

OSúčasťou Bažant Pohody bude aj malý festival literatúry s „izraelským Tarantinom“ Etgarom Keretom, uznávanými českými spisovateľmi Pavlom Zajíčkom či J. H. Krchovským, alebo slovenskými osobnosťami Milanom Lasicom a Dušanom Mitanom.

Divadelná scéna prinesie to najlepšie z domácej tvorby – GuNaGu, Stoku, L+S i elledance, nebudú chýbať ani tanečné workshopy, výtvarné inštalácie a množstvo atrakcií pre návštevníkov. Samozrejmosťou sú služby na špičkovej úrovni, od splachovacích toaliet, cez sprchy s teplou vodou, veľkým výberom občerstvenia a ďalších festivalových vychytávok.

Prekvapujúco silné zastúpenie bude mať aj šport – v piatok ukáže návštevníkom festivalu trenčiansky hokejista Marián Gáborík legendárny Stanley Cup, na letisku vznikne aj špeciálna zóna pre fanúšikov Petra Sagana, v ktorej sa budú vysielať priame prenosy z Tour de France,

Festival ukončia v nedeľu ráno ekumenické bohoslužby, ktoré sú už päť rokov tradičnou bodkou programu.

Viac info:
www.pohodafestival.sk
https://www.facebook.com/pohoda.festival