Opustil nás skvelý človek, hudobný fanúšik, novinár a spisovateľ Juraj Kušnierik

Opustil nás skvelý človek, hudobný fanúšik, novinár a spisovateľ Juraj Kušnierik BOMBING 1

V noci nás zasiahla veľmi smutná správa. Vo veku 51 rokov nás opustil spoluzakladateľ Artfora, zástupca šéfredaktora týždenníka .Týždeň, hudobný a literárny fanúšik JURAJ KUŠNIERIK. Po ťažkej a dlhej operácie v nemocnici na svojom milovanom Islande podľahol na zlyhanie srdca.

Miloval hudbu a miloval sa rozprávať s ľuďmi. Pomáhal vytvárať festival Pohoda byť krajším a lepším. Aj tu nám bude veľmi chýbať. Jeho Slová FM v stredu o 20:00 na Rádiu FM boli vždy skvelé a poučné. Veľký vplyv mal pri hudobných cenách Radio_Heads Awards. 

O smrti rodáka z Banskej Bystrice, ktorý po sebe zanechal manželku a dcéru, informoval v piatok večer jeho dlhoročný kolega a priateľ Štefan Hríb. “Miloval svoju Natáliu, Lenku a Island. A slobodu. Bol to jeden z najobetavejších a najláskavejších ľudí, akých som poznal,” napísal šéfredaktor .týždňa a dodal, že spolupráca s Jurajom ho veľmi zmenila.

Juraj Kušnierik sa narodil v roku 1964. Vyštudoval elektrotechniku, ale v tejto oblasti nikdy nepracoval. Zaoberal literatúrou a hudbou, v RTVS mal reláciu Slová_FM. Taktiež patril medzi spoluzakladateľov kníhkupeckej siete Artforum.

Zároveň pôsobil ako zástupca šéfredaktora časopisu .týždeň, písal do českých Lidových Novín. Spolu so Štefanom Hríbom tvoril niekoľko rokov relácie Pod lampou (STV), Bez lampy_FM (Rádio FM) a Lampu, ktorú vysielala televízia JOJ. Pomáhal pri organizácii festivalu POHODA.

Odkazy od priateľov a spolupracovníkov si môžete prečítať na stránke http://www.tyzden.sk/spolocnost/28092/piseme-jurimu

Zdroj: .týždeň, DennikN, Facebook. Foto: Tomáš Ormandy