O týždeň v Bratislave zahrá José González spolu s orchesterom The String Theory

Grape ohlásil posledné veľké meno ročníka 2015: José González! BOMBING

Už iba týždeň zostáva do koncertu Argentínsko – Švédskeho pesničkára Josého Gonzáleza spolu s projektom The String Theory. Na Slovensku sa už predstaví už po piaty krát. Dva krát hral na festivale Pohoda, raz v Košiciach a v roku 2015 sa predstavil na Piešťanskom letisku na festivale Grape, kde však svoj koncert musel k vôli nepriazni počasia prerušiť. Práve organizátori Grape festivalu sa rozhodli priniesť Josého Gonzáleza do bratislavskej Starej tržnice. 

José González sa po šiestich rokoch vydal na turné s orchestrom The String Theory. Ide o kolektív umelcov, think tank a experimentálny komorný orchester z Berlína a Göteborgu. Od roku 2007 objavuje periférne sféry súčasnej klasickej hudby a divokého popu, do svojich performancií zahŕňa vizuálne umenie a experimentuje s intermediálnymi prístupmi. Orchester vedie hudobník a skladateľ PC Nackt, ktorý už ako tínedžer skladal hudbu pre balet a neskôr študoval jazzovú gitaru a komponovanie na Hudobnom konzervatóriu v Cologne. Spolupracuje aj s berlínskym hudobníkom Saschom Ringom, známym pod menom Apparat a z projektu Moderat.

Jednou zo zastávok európskej šnúry bude 29. januára aj bratislavská Stará tržnica. Ohlásený návrat projektu teda organizátori Grape festivalu využili na to, aby mohol José fanúšikom vynahradiť sklamanie z nedokončeného koncertu naozaj vo veľkom štýle – slovenskou premiérou The String Theory. Vstupenky sú k dispozícii v sieti TicketPortal.

Viac informácií na www.facebook.com/events/1051653651589141