NOVEMBROVÁ POHODA A JEJ ATRAKCIE

NOVEMBROVÁ POHODA A JEJ ATRAKCIE BOMBING

Pohoda Indoor Camping Festival, označovaný aj za jesennú Pohodu, bude mať bohatý program plný hudby, ale aj filmov, divadla, literatúry či diskusií. Počas dvoch dní však organizátori pripravili pre návštevníkov aj sprievodné atrakcie, ktoré im spríjemnia pobyt na trenčianskom výstavisku Expo Center. Hlavnou atrakciou bude určite kempovanie vo vyhrievaných halách, ktoré je aj podľa odozvy zo zahraničia úplným unikátom. Haly budú temperované na 10 stupňov Celzia, čo je teplota, aká sa bežne vyskytuje aj počas letného festivalu Bažant Pohoda na trenčianskom letisku. Veľkokapacitná hala pre návštevníkov z vlastnými stanmi bude mať svoju recepciu, úschovňu, sprchy i bar, takže tu vznikne malé stanové mestečko pod strechou. Užitočnú službu ponúkne Zanussi Festivalová domácnosť, kde budú návštevníkom nonstop k dispozícii chladničky, mrazničky, mikrovlnky a rýchlovarné kanvice, ale aj nádoby, v ktorých si budú môcť pripraviť kávu, čaj či horúcu polievku.

Kempingová hala bude vyzdobená rastlinami, palmami a na jej steny sa budú premietať fotografie z Bažant Pohody 2011 od fotografov na čele so Ctiborom Bachratým.

 

Pod strechou bu aj dve veľké gastrozóny. Jedna z nich sa bude nachádzať v Pavilóne číslo 1, druhá vo vyhrievanom stane na voľnom priestranstve Expo Centra.Nebudú chýbať tradičné pokrmy ako cigánska či klobásy, ale slinky sa budú zbiehať aj pri ponuke husaciny, lokší, horúcich polievok, syrov, hot-dogov, pizze, sladkostí a ďalších pochutín. V ponuke budú vinárne s klasickým, ale aj vareným vínom či punčom, takisto teplý čaj a rôzne nealko nápoje. Coffee & Co. ponúkne rôzne druhy káv, čokoládu, torty alebo čerstvé džúsy,láka za organizátorov Ľubica Ščambová.Čapovať sa bude nielen pivo Zlatý Bažant 10°, ale aj Zlatý Bažant Nealko a špecialitou bude čapované čierne kvasinkové pivo. V priestoroch výstaviska aj dve funkčné reštaurácie, občerstvenie bude k dispozícii aj vo všetkých zostávajúcich pavilónoch, kde bude prebiehať program.

 

Aktívne sa môžu zapojiť diváci do troch tanečných workshopovod špeciálneho programu jogy pod taktovkou skúseného cvičiteľa Vladimíra Benita Šoltýsa, cez lekciu tancov z Horehronia, ktoré povedie Fero Morong a zahrá domáca kapela Brezina, po tanec na nezabudnuteľnú skladbu Groove Is in the Heart od formácie Deee-Lite s legendárnymi tanečnými kreáciami, ktoré vás naučí osvedčený lektor Jaro Bekr.

 

Svoj vlastný program si môžu návštevníci zorganizovať na iHRYsku s množstvom tradičných i menej známych spoločenských hier.Kto si bude chcieť oddýchnuť od nabitého kultúrneho programu, môže sa zabaviť stolovými hrami. V lete na letisku praskal stan iHRYska vo švíkoch, veríme, že návštevníci sa dobre odreagujú aj na výstavisku,hovorí o atrakcii Veronika Vrabcová z organizačného tímu. Ďalšou atrakciou na spríjemnenie budú kolotoče, postavené medzi krytými pavilónmi.

 

V areáli bude otvorený aj Pohoda shop, ktorý ponúkne špeciálnu edíciu suvenírov, okrem tradičných tričiek a mikín aj nový zimný sortiment z dielne Milk Studia. Návštevníci Pohoda Indoor Camping Festivalu budú mať v Pohoda shope jedinečnú možnosť zakúpiť si vstupenky na letný festival Bažant Pohoda 2012 za zvýhodnenú cenu 69 eur, pričom v súčasnosti je cena permanentky 85 eur. Nákup za zvýhodnenú cenu bude obmedzený na jednu permanentku na osobu. Okrem Pohoda shopu bude na výstavisku aj niekoľko ďalších stánkov so zaujímavým tovarom, prekvapenie chystá napríklad spoločnosť Curaprox so svojimi zubnými kefkami.

 

Návštevníkom bude k dispozícii aj Zoznam Internet pavilón, v celom areáli bude aj pokrytie wifi. Nebude chýbať ani nabíjačkáreň mobilov.Pôjde o samonabíjačkáreň s množstvom zástrčiek, takže by návštevníci nemali zabudnúť na vlastné nabíjačky,dodáva Veronika Vrabcová. Takisto budú k dispozícii dva mobilné bankomaty od Slovenskej sporiteľne.

 

Samozrejmosťou festivalu budú aj kvalitné službyod dostatku toaliet, cez sprchy s teplou vodou pre kempujúcich návštevníkov, posilnené taxislužby či nočné spoje miestnej MHD pre domácich, alebo návštevníkov, ktorí využijú ubytovanie v Trenčíne.

 

Pohoda Indoor Camping Festival sa uskutoční 25. a 26. novembra 2011 na výstavisku Expo Center v Trenčíne, kde na štyroch scénach vystúpia napríklad Hadouken!, New Young Pony Club, The Death Set, Esben and the Witch, Paris Suit Yourself, Pintandwefall, Sophie Barker a množstvo ďalších českých aj slovenských interpretov, medzi inými aj svetová premiéra nového projektu Mariána Vargu s Nonetom.

 

Viac informácií o Pohoda Indoor Camping Festivale nájdete na stránke www.pohodafestival.sk/picf.