NOCONTROL prichádzajú s neobvyklým videoklipom. Príbeh stvárnili pomocou tanca!

nocontrol2

Po videoklipovom debute TÁ PRAVÁ prichadzajú NoControl s novinkou RANY NA DUŠI. Príbeh, ktorý sa v klipe odohráva sa však rozhodli znázorniť pre metal veľmi netradičnou formou.

Rovnako ako v prípade prvého klipu si pre spoluprácu vybrali režiséra Laca Rychtarika, ktorý bol aj autorom nápadu spojenia tanca s týmto štýlom hudby. ”Keď sme prvýkrát počuli Lacovu predstavu, nevedeli sme, čo si o tom myslieť. Spojenie scénického tanca a metalovej hudby znelo ako veľký úlet a chcelo to dosť veľkú dávku predstavivosti. No z predchádzajúcich spoluprác s Lacom sme už vedeli, že sa mu oplatí dôverovať, nech už jeho predstava pôsobí akokoľvek šialene,” hovorí gitarista Jano Malovec.
Prvý problém nastal v zápätí a tým bol výber tanečníkov, ktorí by boli schopní tento príbeh stvárniť podľa predstáv režiséra. Nápadu sa však len tak ľahko vzdať nechceli. Keďže metalová hudba a scénický tanec na seba príliš často nenarážajú, chalani vôbec netušili, na koho sa obrátiť. Keď sa však už naozaj zdalo, že od nápadu budú musieť upustiť, prišla záchrana v osobe špičkového slovenského choreografa Miňa Kereša.

nocontrol1

Spevák VlaTko Kucharovič: “Reakcia Miňa Kereša na tento nápad bola úžasná. Nakontaktoval nás na choreografku Barboru Janákovú, ktorá presne pochopila náš zámer. Choreografiou a výberom tanečníkov prekonala aj naše najodvážnejšie očakávania. Ako Barbora, tak aj všetci tanečníci odviedli kus profesionálnej, poctivej a pôsobivej práce. Bola to pre nás radosť s nimi pracovať.”
Zaujímavosťou je, že tanečníci vo väčšine sekvencií tancovali na úplne inú hudbu než je skladba od NoControl, aby bola emócia čo najpresnejšie vystihnutá. Príbeh je v podstate jednoduchý. Osamelý človek nachádza lásku, no zlo týchto ľudí od seba trhá, až ich nakoniec rozdelí. Ako hovorí samotná kapela – je mnoho ľudí, ktorí sa ľúbia, no okolnosti im nie vždy dovolia spolu byť, preto sa snáď mnohí v tomto príbehu nájdu. Zlo (čierni tanečníci) je v tomto klipe znázornené abstraktne a každý si tam ľahko dosadí to, čo sa dotklo práve jeho.

Ako sa im nový klip podaril, si môžete pozrieť tu:

Viac info na:
FB NoControl
IG NoControl

Zdroj: TS, Pavol Dráb - Randal Records