Na Žákovic Open zahrá Para horúcu novinku, Korben Dallas prerobený hit Sen

Na Žákovic Open zahrá Para horúcu novinku, Korben Dallas prerobený hit Sen BOMBING

Do Trenčianskych Bohuslavíc mieri Para, Korben Dallas aj Vidiek. Všetky tri kapely si na 16. ročník festivalu Žákovic Open pripravili špeciálny program. Zahrá aj Dan Bárta s Illustratosphere, Hex, Slobodná Európa, Čisté Tvary, Trolejboys či Saténové Ruky. Lístky na festival môžete vyhrať v našej súťaži.

Skupina Para na Žákovici zahrá horúcu novinku, ktorá je taká čerstvá, že ešte nemá ani názov. “Na Žákovic Open sme hrali už asi 10-krát. Je tam výborná rodinná atmosféra, sme tam všetci spolu – fanúšikovia aj účinkujúci, svorne popíjame nápoje, je to skvelé. Pomaly sme začali chystať nový, siedmy album a tak toho roku v Trenčianskych Bohuslaviciach zahráme aj dve-tri nové pesničky. Na jeseň vydávame dvojsingel, ktorý tiež určite odpálime. Už ho máme nahraný, ale ešte nevieme, ako sa bude volať. Asi Žiadne slová, iba činy, ale to ešte nie je isté,” prezradil spevák Pary Tomáš Šedivý alias Lasky.

Do dedinky v malebnom prostredí Bošáckej doliny sa tešia aj chalani zo skupiny Korben Dallas. Zahrajú svoje hity v úpravách, aké fanúšikovia ešte nepočuli. “Žákovic bol jeden z prvých festivalov, kde sme hrali. Je tam priateľská rodinná atmosféra a skvelí ľudia. Veľmi radi sa tam vraciame. Je to taký pocit, ako keď idete ku kamošom na festival. Tentoraz zahráme naše oba duety, ktoré máme s Janou Kirschner a Anetou Langerovou, ale v úprave bez speváčok. S Anetou sme pieseň Sen nahrali so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, takže jej úprava do podoby tria bola naozaj výzva,” hovorí bubeník Ozo Guttler.

Na festivale Žákovic Open nebude chýbať ani skupina Vidiek. Jej členovia takisto oceňujú špecifickú atmosféru tohto festivalu, najmä to, že počas dvoch dní sa ľudia v Trenčianskych Bohuslaviciach stále usmievajú. “To sa nám na Žákovici najviac páči, a preto tam radi hráme. Poznáme sa aj so starým Žákovicom, vždy prichystá dobré jedlo, pitie, tešíme sa z toho. Minulý rok sme vydali nové CD Vidiek s oblohou, tak sme tentoraz do programu zaradili aj pesničky z tohto albumu. Nebojte sa však, nebudú chýbať ani hity ako Fajčenie škodí zdraviu alebo Nechajte si ju. Sme si vedomí toho, že keby sme to nezahrali, ľudia by nás vypískali,” s úsmevom uzatvára spevák Vidieku Ján Kuric.

Žákovic Open vypukne už na budúci víkend – 22. a 23. júla. Okrem spomínaných troch kapiel zahrajú v Trenčianskych Bohuslaviciach aj Dan BártaIllustratosphere, Hex, Slobodná Európa, Čisté Tvary, Trolejboys, Saténové Ruky, Hafner & Beyuz, Chiki Liki Tu-a, Puding pani Elvisovej, Captain SliceAutodrom. Všetky informácie o 16. ročníku hudobného festivalu Žákovic Open nájdete na www.zakovicopen.sk alebo facebookovej stránke.

Vstupenky sú dostupné na predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/6895/zakovic-open-2016

 Zdroj: TS / Nora Krchňáková / Propaganda House.