Na Uprisingu veľké mená HIP-HOPu

Na Uprisingu veľké mená HIP-HOPu BOMBING 2

Aj tento organizátori Uprisingu pripravili viacero prekvapení pre fanúšikov hip-hopu. Tie prekvapenia sú dve a dosť zásadné. Po piatich rokoch sa na Zlaté piesky vrátia skvelí Looptroop Rockers. Druhým ešte väčším menom je legenda z 80-tych rokov Sugar Hill Gang.

Ako jedna z mála európskych hip-hopových formácií sa presadili aj v Amerike a ich duchaplné a chytľavé piesne si spieva niekoľko generácií ich priaznivcov už takmer štvrť storočia. Kultová legenda, na ktorej vyrastal nejeden fanúšik hip-hopu a reggae, prinesie na Uprising show, kde sa stretnú ich najväčšie staré hity s novými a spoločne sa môžeme tešiť na skladby ako “Professional Dreamers“, “Magic“, “The Building“, “On Repeat“, “Fort Europa” či “Long Arm Of The Law“.

Na deviatom ročníku Uprisingu predstavia šikovní Švédi Promoe, Supreme, CosM.I.C a Embee svoj v poradí siedmy album, ktorý dozdobuje mnoho ďalších EP a sólo projektov jednotlivých členov. S poslednou štúdiovkou Naked Swedes oslávia svoje 25-ročné pôsobenie v hudobnom priemysle. Okrem svojej charizmy a obrovskej energie prídu ukázať, prečo sa už toľké roky držia medzi najobľúbenejšími interpretmi vo svojom žánri, pričom stále ponúkajú novú a originálnu tvorbu.

Na štvoricu má veľký dopad jamajská kultúra, ktorú do partie vnáša najmä najvýraznejší člen Promoe. S dlhými dredmi na hlave aj na brade má k reggae blízko aj vo svojej sólovej tvorbe. Spevu, rapu a pôsobeniu v kapele sa venuje už od svojich 15-tich rokov. Po prvých nezávislých releasoch začali hip-hopoví pionieri Európy vydávať nahrávky a kazety pod vlastným labelom David vs. Goliath imprint. Ich albumy ako Threesicksteez, The Struggle Continues, Fort Europa, Modern Day City Symphony či Good Things sa stali kultovými a zaslúžene katapultovali Looptroop Rockers na pozíciu kráľov európskej undergroundovej hudby.

Sugar Hill Gang svojím funky oldschool štýlom sa stali senzáciou 80-tych rokov a vôbec prvými rapovými superstars. Svetové rebríčky pokorili už prvým megahitom “Rapper’s Delight” v 79-tom, ktorý ich meno výrazne zapísal do histórie. S predajom, ktorý prevýšil 12 milónov nosičov, sa táto hymna stala nielen prvou, ale aj najpredávanejšou hip-hop skladbou všetkých čias a ako prvá rapová skladba sa dostala aj do televízie a rádií. Revolučná skladba predstavila svetu nový hudobný žáner a pripravila pôdu pre niekoľko nastupujúcich generácií. Slávna americká zostava Wonder Mike, Master Gee, Hen Dogg (ktorý nahradil zosnulého Big Bank Hanka) a Dj Dynasty sa po rokoch dala opäť dokopy a vyráža na európsku tour. Naposledy zažiarili v lete 2009 hitom “La La Song“, ktorý produkoval populárny hitmaker Bob Sinclar. Ich spoločný párty hit znel dlhú dobu v každom rádiu, pričom topoval množstvo európskych rebríčkov. Tento rok sa plní síl vracajú na scénu, pripravení ukázať, čo ich urobilo a stále robí hviezdami a inovátormi nielen vo vlastnom štýle.

https://www.youtube.com/watch?v=o1YBGDYyk0I

V nezabudnuteľnej šou nebudú chýbať ich najväčšie hity vybrané z piatich štúdiových albumov, “Rappers Delight”, “La La Song”, “Apache”, “8th Wonder”, “Showdown”, “Kick it live from 9 to 5” či “Living in the fast lane”.