Na Spots #4 v opustenej nemocnici oslávili Lavagance dekádu na scéne! Zahrali im aj Prešporskí junáci, DJ Koki a harfa

Na Spots #4 v opustenej nemocnici oslávili Lavagance dekádu na scéne! Zahrali im aj Prešporskí junáci, DJ Koki a harfa BOMBING

14_10986671_1855501101342634_3415667470118523909_o

Spots číslo štyri pripravili vo štvrtok 14. mája ďalší zážitok milovníkom zabudnutých zákutí i fanúšikom kvalitnej slovenskej hudby. Súkromná oslava desiateho výročia existencie kapely Lavagance, spojená s predstavením ich nového albumu, sa odohrala v jedinečných priestoroch opustenej nemocnice na Zochovej ulici v Bratislave. Oslávencom zahral vynikajúci harfista Michal Matejčík, výbornú atmosféru dotvorili DJ Koki a mladá kapela Prešporskí junáci s talentovaným spevákom Danielom Kapitánom.

Malý súkromný Spots koncert Lavagance zároveň umožnil vyvoleným hosťom vypočuť si ochutnávku z dlho očakávaného piateho albumu Halfway To The Grave, ktorý vyjde 28. mája na labeli Slnko records. Fanúšikovia Lavagance si budú môcť album po prvý raz vypočuť naživo na koncerte v Bratislave v sobotu 27. júna v areáli kúpaliska Kuchajda, na ktorom kapela novinku aj pokrstí.

Rozsiahle priestory nemocnice, ktorá slúžila ako pôrodnica, pripomínajú dnes skôr prehliadku street art a graffiti. Nezaprú však malebnú architektúru minulého storočia a dá sa v nich príjemne zablúdiť. Narodilo sa tu veľa Staromešťanov, ktorí sa na budovu dodnes pozerajú s nostalgiou.

Hudba Lavagance je dynamická a interpretácia trojice skladieb priamo z ich repertoáru na harfe ukázala majstrovstvo Michala Matejčíka, ktorého si ako predskokana na jednom z bratislavských koncertov vybrali samotní králi temnej elektroniky Depeche Mode. Pätica Lavagance oslávila svoju dekádu štyrmi skladbami z novinky a Jägermeisterom či Excelent-ným pivom zároveň pripila na zdravie bubeníkovi Robovi, ktorý si od publika vypočul aj sponntánne „happy birthday“.

Vďaka reproduktorom, rozmiestneným v priestoroch nemocnice, si skladby z nového albumu hostia užili aj počas objavovania tajomných chodieb a opustených zákutí budovy. Prešporskí junáci, ktorí sa na jeseň vydajú na turné spolu s Lavagance, nakoniec všetkých roztancovali.

Spots #4 sa opäť podarilo spojiť umenie s unikátnym priestorom, odhaliť takmer zabudnutú krásu zaujímavého objektu uprostred mesta a zabaviť poriadnou dávkou dobrej hudby. Skvelú atmosféru potvrdzuje aj video a fotoreport. Ak ste sa na Spots ešte nezúčastnili, ďalšie pokračovanie si určite nenechajte ujsť!

no images were found

Foto: jumpcat, alex damatzis

Sleduj FB: https://www.facebook.com/spots.uniqueplacestocelebrateart?fref=ts

Zdroj: Ivana Šúreková / Spots/