Na musiq1 awards 2010 vystúpi Embassy, Ben Cristovao a Xindl X

Na musiq1 awards 2010 vystúpi  Embassy, Ben Cristovao a Xindl X BOMBING

Keďže je musiq1 česko-slovenská televízia, na udeľovanie cien musiq1 awards 2010 si okrem zahraničných hviezd Gabrielly Cilmi a Mr Hudsona pozvala ako účinkujúcich hostí slovenských a českých interpretov. Zo Slovákov zaspieva Jana Kirschner, From Our Hands a Hafner s Billy Barman.

Medzi nich aktuálne pribudli českí hudobníci. Komplexnú spevácko-tanečnú show predvedie na pódiu s vlastnými tanečníkmi v klube LOFT! exotický Ben Cristovao. Rockovú smršť predvedie skupina Embassy, ktorí sú nominovaní ako musiq1 nováčik. Svoju kariéru odštartovali síce iba pred nedávnom hitom Anděl, pôvodne od Karla Kryla, ale vo veľkom štýle a s obrovskou energiou. Tú  predvedú aj v Bratislave.

Ďalší český interpret účinkujúci počas galavečera musiq1 awards 2010 bude najpopulárnejší český pesničkár Xindl X. Iba pred pár dňami mu vyšiel úplne nový album Praxe relativity a má novú kapelu s ktorou začal koncertovať. Oficiálne ju pre nás redstaví ju spolu s partnerkou Olgou Lounovou.

Ben Cristovao

So svojim prirodzeným prejavom a nezameniteľnou farbou hlasu zaujal Ben Cristovao už v súťaži Česko-Slovensko hľadá Superstar. Ako jeden z mála finalistov predvádzal na pódiu komplexnú show, ktorou bavil nielen fanúšikov počas súťaže, ale zostali mu až doteraz a vzápätí rozbehol veľmi slušnú kariéru. Tento rok vydal narýchlo 5 skladieb v takzvanom “summer albume”, tie chce postupne doplniť o ďalšie a vydať ako “winter album”.

Embassy

Začiatky skupiny Embassy siahajú až do roku 1998, kde sa chalani Marcus a Dave zoznámili v roku 1998 v Novom Jičíne. Kvôli hudbe sa zo Severnej Moravy presťahovali do Prahy, kde začali študovať na konzervatóriu. Tam sa spoznali aj s Lukášom, ďalším členom Embassy. Vyskúšali si rôzne projekty s hudobníkmi ako Niceland, Helena Zeťová, Petr Kolář ale podarilo sa im spolupracovať aj s Kurupt young Gotti, ktorý robí doprovod Snoop Dogovi na vystúpeniach. V roku 2006 boli kapela Ewy Farnej s ktorou nahrali album Ticho a za jeho poľskú verziu Cicho dostala Ewa niekoľko ocenení v rodnom Poľsku. V roku 2009 od nej ale odišli a začali nahrávať debutový album Svévolná diplomacie. Svoju sólovú dráhu odštartovali prerábkou skladby Anděl od Karla Kryla a keďže v ňom účinkovala Agáta Hanychová, rozvírili vody českej pop music. Rozvíria hladinu aj v musiq1, keďže zaspievajú u nás live v klube LOFT!

Xindl X

Xindl X je vlastným menom Ondřej Ládek. Prezývka sa mu ale od začiatku pozdávala oveľa viac, pripomínala mu komiksového hrdinu. Odhalenie jeho mena ale nič nemení na tom, že tento svojrázny pesničkár sa stal jedným z najpopulárnejších českých interpretov s trochu dlhšou cestou na vrchol. A rozhodne nie iba folkový! Xindl X si teda svoj chodníček našiel a jeho protestsongy o sexe alebo dobe fastfoodov si teraz spievajú už aj deti. Skladbu Anděl najskôr poznala celá Česká republika a až potom sa odvážili rádia ju pustiť do éteru. Odvtedy hrávajú skladby, kde ste si nie celkom istý, či rapper spieva, alebo spevák rappuje. V skutočnosti ale ide o hiphopové frázovanie s folkom, jazzom a blues, kde sú však najdôležitejšie výnimočné texty Xindla X, ktorý je okrem hudobníka aj filmový a seriálový scenárista ktorý ma na konte vlastnú knižku Bruno v hlave. Z albumu Návod ke čtení manuálu sa stali veľké hity a v rámci česko-slovenského éteru skladba Dysgrafik. Iba pred pár dňami mu vyšiel úplne nový album Praxe relativity a má novú kapelu s ktorou začal koncertovať.

Vystúpenie českých hudobníkov uvidíš  22. 10. 2010 o 22:10 na musiq1.