Na Grape sa vrátia MØ a Dub FX, zahrajú aj All Tvvins

Na Grape sa vrátia MØ a Dub FX, zahrajú aj All Tvvins BOMBING 2

Organizátori festivalu Grape dnes ráno zverejnili ďalšie mená zo svojho nabitého tohtoročného programu. Do Piešťan sa po roku vracia dánsky ženský zázrak MØ a aby toho nebolo málo, po trojročnej prestávke aj Austrálčan Dub FX a po dvoch rokoch tiež írski All Tvvins.

Podľa slov člena organizačného tímu Jána Trstenského chceli organizátori Grapu splniť svoj sľub, ktorý dali návštevníkom počas minulého ročníka, keď kvôli zlému počasiu nemohla dánska divožienka odohrať celý svoj koncert. A hoci nebolo jednoduché, aby si vo svojom nabitom kalendári našla na slovenských fanúšikov, zjavne skvelá atmosféra, ktorú návštevníci vytvorili, zavážili v dostatočnej miere, aby sa na plochu piešťanského letiska opäť vrátila.

Karen Marie Ørsted aka každým rokom stúpa na rebríčku popularity a nepochybne bude jedným z headlinerov a najväčších lákadiel celého festivalu. K úspechu jej dopomohol aj mega hit Lean On, ktorý naspievala pre Major Lazer. Minulý rok vydala v spolupráci s Diplom skladbu Kamikaze, ktorej sa podarilo dosiahnuť na Youtube10 miliónov pozretí a tak potvrdzuje, že o jej hudbu je stále väčší záujem.

Po troch rokoch sa vracia aj austrálsky street performer Dub Fx, ktorý si na pódiu vystačí aj sám so svojim jedinečným prevedením beatboxu. Ten svoj koncert pred pár rokmi odohral s veľkým úspechom, ale kvôli posunutiu času hrania ho nie všetci návštevníci videli, a tak organizátori radi prijali ponuku od manažmentu tohto skvelého hudobníka a priviezli ho späť.

Treťou zverejnenou kapelou sú írski All Tvvins, ktorí sa ešte iba predierajú medzi hudobnú špičku. V ich inšpirácii je možno badať vplyv takých zoskúpení ako Foals či Editors, ale skladby majú svoju rozoznateľnú pečať a z Írov robia jednu z najzaujímavejších nových kapiel zo zeleného ostrova. „Skupinu sme videli minulý rok na festivale Eurosonic v Holandsku a veľmi sa nám ich koncert páčil, bol plný nezameniteľnej energie. Tento rok prišla ponuka a my sme ju neodmietli,“ dopĺňa Ján Trstenský.

Nezabudnite, že tento ročník festivalu Grape sa uskutoční 12.-13. augusta 2016 na piešťanskom letisku. Doposiaľ potvrdení účinkujúci: Bloc Party(uk), Netsky live(be), Milky Chance(de), Camo & Krooked(at), Circa Waves(uk), HVOB(at), Jan Blomqvist(de), Bokka(pl).

Zdroj: TS / Ján Trstenský