Miláčik ženského publika EROS RAMAZZOTTI sa predstaví na Slovensku

Miláčik ženského publika EROS RAMAZZOTTI sa predstaví na Slovensku BOMBING 1

Ikona nielen talianskej, ale aj svetovej pop music Eros Ramazzotti vyrazil v týchto dňoch na jesennú časť World Tour pod všetkohovoriacim názvom, ktorý nepotrebuje ďalší komentár –  Perfetto. Toto turné sa viaže k vydaniu Erosovho ostatného albumu s rovnomenným názvom, ktorý uzrel svetlo sveta 8. mája 2015 pod hlavičkou Universal Music a okamžite sa stal multiplatinovým.

Navyše sa umiestnil v top ten rebríčku najpredávanejších albumov vo viac ako 60 krajinách sveta. Eros počas tejto časti turné navštívi 28 európskych miest. Ašak neostane len pri jesennej časti; už vo februári štartuje Eros druhú časť turné Perfetto a na jeho “trase” Bratislava nemôže chýbať!

Samotný koncertný playlist obsahuje ako skladby z najnovšieho albumu Perfetto, ale nepochybne sa na rad dostanú aj Erosove najväčšie hity! Fanúšikovia predsa nemôžu byť za žiadnych okolností sklamaní! Celá šou je zjavne koncipovaná veľmi jednoducho, avšak s použitím tých najmodernejších technológií zrovnateľných s tými najväčšími svetovými hudobnými produkciami. Jednoducho povedané, je sa na čo tešiť.

12019925_10153612887269431_6023490766984581958_n

Erosa Ramazzottiho určite nie je potrebné nejako špeciálne slovenského publiku predstavovať. Cez to všetko stojí za zmienku pár faktov. Prvý výrazný úspech zaznamenal už v roku 1984 na festivale v San Reme. Ako dvadsaťjeden ročný nováčik sa zúčastnil súťaže začínajúcich interpretov. Predviedol vlastnú pieseň Terra promessa, čo stačilo na to, aby vzbudil pozornosť ako u publika, tak u lovcov talentov hneď niekoľkých veľkých gramofónových firiem, ktoré o Erosa prejavili veľký záujem, najmä preto, že bol osobitý. Priniesol svieži melodický štýl, v ktorom sa typická talianska kantiléna umne miesi s rockom, soulom a blues.

Vášeň, láska a veľké emócie na strane jednej, civilný prejav, inteligencia, hudobnosť na strane druhej – to všetko nájdete aj v jeho prvých hitoch, ktoré ani po rokoch nestratili nič zo svojho kúzla a medzi ktoré patrí: Una storia importante, Adesso tu, Un cuore con le ali, Emozione dopo emozione, Ma che bello questo amore, Senza perdici di vista, La luce buona delle stelle, Solo con te, Se bastasse una canzone – rovnako ako jeho prvé albumy Cuori agitati (1985), I nuovi Eroi (1986), In certi momenti (1987), Musice é… (1988) alebo In ogni senzo (1990). Na svojom konte má takmer tri desiatky albumov.

Už od prvej polovice osemdesiatych rokov žne Eros Ramazzotti úspechy nielen po celej Európe, ale po celom svete. Je obľúbený najmä u žien. Práve spojenie jeho príťažlivej sexy vizáže a hlasu s nezameniteľnou farbou z neho robí dráždivo zvodný objekt. “Som nepolepšiteľný romantik,” tvrdil v jednom z rozhovorov, v ktorom sa ďalej priznal, ako veľmi ho ešte baví futbal, pobyt na vidieku alebo jazda na koni. Jeho život ale určuje hudba. Nie sú to vraj len koncerty, televízia alebo nakrúcanie videoklipov, ale veľmi veľa času sa venuje komponovaniu alebo práci v nahrávacom štúdiu.

V Bratislave sa Eros Ramazzotti predstaví už po tretí krát. A je viac ako isté, že to opäť bude fantastický koncert!!! Celé turné produkuje Maurizio Salvadori zo spoločnosti Trident Music v spolupráci s RDS a BMW.

Vstupenky je možné zakúpiť na stránke organizátorov www.xl.sk alebo v sieti predpredaj.sk

Zdroj: TS / www.xl.sk
Foto: www.viennaconcerts.com