Medial Banana či Smola a Hrušky sa predstavia na reggae festivale UPRISING 2015

Medial Banana či Smola a Hrušky sa predstavia na reggae festivale UPRISING 2015 BOMBING

Zlaté piesky sa 21. a 22. augusta už po ôsmykrát premenia na oázu plnú tej najlepšej reggae, ska a dancehall hudby, pozitívnych vibrácií a neopakovateľnej atmosféry. Na ňom sa okrem svetových hviezd a zahraničných talentov už tradične predstaví aj reprezentácia slovenskej aj českej scény. Za slovenskú posádku samozrejme nesmú chýbať Medial Banana. Momentálne najpopulárnejšia reggae formácia u nás chystá na tento rok nový album a jej fanúšikovia sa môžu tešiť aj na zatiaľ nevydané skladby. Na Uprisingu sa po prvýkrát predstaví aj populárna ska-punk-rocková kapela Smola a Hrušky, ktorá na Zlatých pieskoch zavŕši turné pri príležitosti svojho 18. výročia.

Nové albumy predstavia chalani z akustickej reggae-folkovej kapely N3O Akustika, dubová skupina Foolproof Riddims a talentovaný MC Junior Smile. Zo slovenských projektov je v programe aj Rida Radar, Distanc a Ghetto Youths Sound.

Od susedov z Čiech sa na Uprising Reggae Festival tento rok chystá veľké zastúpenie. Vystúpi úspešná ska kapela Fast Food Orchestra, jeden z najaktívnejších reggae umelcov a Andělmi ocenený Mr. Cocoman, s ktorým prídu aj Dr. Kary, MessenJah a Afarastafa. Zahrajú aj Mr. Roll, Bad Boyz, Urban Robot či dídžeji Wilda Panda, Boldrik, FMP a Tamman. Ženské zastúpenie bude tento rok hájiť talentovaná Kattygyal Kenta.

Bohatý výber domácich interpretov dopĺňa pestrý program na čele s menami ako UB40, Bunny Wailer, Anthony B, Matisyahu, Onyx, Dope D.O.D., Beardyman,Shy FX, Cham, Chuck Fenda, Skarra Mucci, Sara Lugo, Soom T či Mad Professor.

VIP lístky s možnosťou stretnutia niektorých z interpretov, ako aj bežné permanentky nájdete na stránke festivalu www.uprising.sk. Festival sa koná na bratislavských Zlatých pieskoch 21. a 22. augusta 2015.

Zdroj: TS / Silvia Turnerová /