Matej Koreň predstavuje song i klip Na dotyk

Matej Koreň predstavuje song i klip Na dotyk BOMBING

Láska. Nekonečná, nevyčerpateľná téma básnikov, sochárov, maliarov, tvorcov hudby, skrátka všetkých ľudí či už umelcov alebo aj neumelcov. Výnimkou nie je ani slovenský „trubadúr“, tvorca „slaďákov“, absolútne však nie presladkých – Matej Koreň. Sympatický mladý muž v pomerne krátkom časovom slede ponúka svoj tretí singel, rovno s videoklipom,  ako si už zvykáme,  tentoraz  s názvom Na dotyk. Producentom je opätovne  osvedčený Shadowkey, s ktorým Matej spolupracoval aj na predchádzajúcich skladbách.

Úvodný verš končí slovami- špeciálna láska, naozaj bola taká tá, ktorá je predlohou piesne? „Bola špeciálna, volala sa Katarína, tvorili sme pár po súťaži Superstar“- spúšťa lavínu spomienok na lásku, ktorá Mateja Koreňa inšpirovala k vzniku piesni Na dotyk a pokračuje: -„S odstupom času som vyhodnotil, že ma poznačila veľmi pozitívne. Asi toľko k tomu.“ Vo videoklipe sa obavia aj vášnivé horúce bozky, ktoré ku každej láske patria, no Matej Koreň neoslovil Katarínu na účinkovanie vo videoklipe. „Neviem, či by bol toto najvhodnejší spôsob stretnutia s ex,“ – hovorí so smiechom spevák.

Rozhodne som chcel v klipe účinkovať a byť aj vykonávateľom bozkov, samozrejme som zvažoval koho osloviť. Nakoniec si so mnou zahrala moja dlhoročná kolegyňa, kamarátka, herečka Silvia Holečková, hráme spolu v kapele, tvorili  sme spolu pár aj v muzikáli Rent. Takže nebolo to nepríjemné, nasmiali sme sa, ale jednoduché to rozhodne  nebolo!“  Ako herečka Silvia nemala problém prijať ponuku, paradoxne Matej mal oveľa väčší problém s bozkávaním, nakoľko nie je herec,  situácia intimity pred kamerou nie je pre neho úplne štandardná a jednoduchá.

O bývalých láskach piesne až s nadhľadom

Matej Koreň je presvedčený, že videoklip je uveriteľný pre diváka a hlavne nie je to prvoplánová výpoveď o láske a prvoplánové bozkávanie, len aby bolo.  Okrem toho si spevák myslí že nie je dobre robiť pesničky o láske hneď po rozchode, kedy je človek rozhodený, smutný, v niektorých prípadoch aj naštvaný, mix emócií by asi neumožnil urobiť skladbu, ktorá by mohla byť a pekná a lahodiaca poslucháčovi. „Bývalej láske treba dať čas, keď príde nadhľad a vyprchajú emócie, je možné sa k nej vrátiť a urobiť o nej pesničku,“ – zamýšľa sa autor i spevák Matej Koreň, ktorý je známy hĺbavými myšlienkami s nádychom filozofie a vkladá to všetko aj do svojich piesní. „Odstup a nadhľad dáva piesni potom to podstatné, autor sa  nezoberá negatívnymi, nepodstatnými vecami ako hnev, smútok, ale vyjadruje jej prínos do života.

Povedal som si, tento vzťah a táto žena si zaslúžia pesničku, i keď nie sme v kontakte, verím, že na pieseň narazí,“ – uzatvára svoje úvahy Matej. A myslí si, že je dobré zaspomínať si a brnknúť na strunu sentimentu  pekným spôsobom. Nie každej „bývalke“ sa však dostane cti mať vlastnú pieseň a niektoré  zasa majú aj dve. Kým bude inšpirácia, Matej Koreň bude tvoriť a ženy sú pre neho neustálou  inšpiráciou. Momentálne je Matej šťastne slobodný, pretože nie je typ muža, ktorý sa bezhlavo vrhá do vzťahov a zakrátko ich ukončuje, presvedčený je, že na menenie sú ponožky a spodky, rozhodne nie ženy.

Prvý klip, ktorým zaútočil na svojich poslucháčov a divákov  po takmer desiatich rokoch pôsobenia v party kapele a spievaní prebratých piesní je skladba Pod obraz boží, kde si tiež sám zahral.

O pár mesiacov po debute prišiel s klipom Rubikova kocka, kde sa už prejavil nielen ako autor hudby a textu, ale aj  samotného videoklipu a na rozdiel od predchádzajúceho hraného klipu s veľkou výpravou ponúkol lyrics video.

V talóne má u pripravené ďalšie skladby, tvorba videoklipov ho nesmierne oslovila a preto je predpoklad, že čoskoro sa budeme môcť tešiť na ďalší.

Zdroj: TS / Anna Olvecká