Martina Javor bude predskakovať francúzskej speváčke ZAZ

Martina Javor bude predskakovať francúzskej speváčke ZAZ BOMBING 2

Už začiatkom decembra sa pred slovenské publikum postaví hudobný zázrak z Francúzska. Isabelle Geffroy, ktorá vystupuje pod umeleckým menom ZAZ už v minulosti v Bratislave zožala veľký úspech, a preto sa do nej vracia. Možnosť ukázať sa veľkému publiku na tomto koncerte dostane aj vychádzajúca domáca hviezda Martina Javor v úlohe predkapely slávnej ZAZ.

Francúzska speváčka vystúpi v bratislavskej Inchebe už 4. decembra a organizátori sa rozhodli dať priestor aj mladej Slovenke. Jej úlohou bude navodiť príjemnú atmosféru pred vystúpením hlavnej hviezdy a zároveň tak dostala možnosť vystúpiť pred veľkým publikom. Martina Javor v tomto roku vydala debutový album White Lies Covered Eyes.

Už z názvu albumu je zjavné, že spieva v angličtine a na vystúpenie pred ZAZ sa veľmi teší. „Je mi veľkým potešením, že budem zdieľať svoju hudbu na jednom pódiu s takýmto interpretom. Pevne verím, že naše vystúpenie vo dvojici s gitaristom Petrom Bulíkom bude dobrým doplnkom a že si to všetci užijeme,“ prezradila Martina Javor, pre ktorú to nebude prvý kontakt s veľkým publikom. V minulosti už vystúpila na veľkých festivaloch ako Pohoda, Grape či Waves. So svojou kapelou vystupuje už od roku 2008 a dlhší čas žila v Londýne.

V súvislosti s teroristickými útokmi v Paríži, ktoré otriasli celým svetom len pred pár dňami a odkiaľ ZAZ pochádza, sa dá očakávať, že aj jej najbližšie koncerty budú týmito udalosťami ovplyvnené. A myslí si to aj Martina Javor.Koncert bude o to silnejší, že práve vzhľadom na aktuálnu situáciu vo Francúzsku cítim veľký smútok nad tak hroznou udalosťou len pár nocí dozadu v Paríži. Myslím si, že toto vystúpenie bude o to viac emotívne,“ dodala Slovenka.

Zdroj: TS / Danka Šoporová / ACCESS Production, s.r.o. / Zdroj foto: TRIO Production a archív Martiny Javor