Mal Élevé (ex-Irie Révoltés) podporuje novou skladbou zachranárske organizácie: Zachrániť človeka nie je zločin!

maleleve

Mal Élevé alias Pablo Charlemoine, mladší z dvojice bratov z bývalej kapely Irie Révoltés, vyrukoval v rámci svojej sólovej kariéry v októbri s údernou skladbou Mittelmeer.

Bratia sľubovali, že ostanú verní svojmu boju za lepší svet a Mal Élevé po niekoľkých tohtoročných featuringoch nasadil silný kaliber. Text skladby je tradične naliehavý a spieva sa v nemčine aj francúzštine.

“Od roku 2014 sa v Stredomorí utopilo viac ako 15 000 ľudí. A to len preto, že Európa zhusťuje svoje hranice a vstup cez krajinu alebo vzduch je prakticky nemožný. Byť na úteku nie je zločin! Ak chcete, aby sa ľudia utopili ako odstrašujúci prostriedok voči iným, ktorí utekajú do Európy, je to zločin!
 
Ak sa nám to zdá byť úplne normálne a nestojí nám to ani za výkrik, že sa ľudia utopia pred našimi očami, vzdali sme sa posledného kúsku ľudskosti. Môj najväčší rešpekt patrí civilnej záchrane na mori za ich činnosť v Stredozemí. Preto všetky príjmy z tejto skladby idú priamo do SOS Mediterranee a Sea-Watch. Nikto nie je nezákonný!”
 
Ako hovorí spevák a aktivista, záchranné aktivity môžete podporiť aj vy kúpou skladby Mittelmeer alebo podpisom petícií. Nájdete ich na stránke mal-eleve.com.

Nemecká kapela Irie Révoltés ukončila svoju činnosť koncom roku 2017. Na Slovensku vystúpila v rámci rozlúčkového turné Abschiedstour (IRIEvoir) na festivale Uprising, kde sme sa s nimi porozprávali.

Autor: Martina Jarolínová
Foto: archív Mal Élevé