Macy Gray sa vráti na Slovensko a predstaví Stripped

Macy Gray sa vráti na Slovensko a predstaví Stripped BOMBING

Americká speváčka s nezameniteľným hlasom, hudobníčka a herečka Macy Gray sa po rokoch vracia 8. marca 2017 na Slovensko. Predstaví tu album Stripped z minulého roka.

Vlastným menom Natalie Renée McIntyre tento rok oslávi päťdesiatku. Debutovala multi-platinovým albumom On How Life Is (1999), z ktorého vzišiel svetoznámy hit I Try. Nasledovali The Id (2001), The Trouble with Being Myself (2003), Big (2007), The Sellout (2010), Covered (2012), Talking Book (2012), The Way (2014) a minuloročný Stripped.

Macy vníma pop a jazz ako dve rozlišné planéty. Podľa jej slov v jazze nezáleží od výzoru speváčky, ľudia prišli počúvať hudbu. Aj na bratislavskom koncerte bude cestovať medzi týmito svetmi. “Rada robím veci, o ktorých neviem, či ich zvládnem alebo tie, o ktorých ľudia nevedia, že ich dokážem.” Na turné sa objavia aj dve nezvyčajné cover verzie – Redemption Song od Boba Marleyho a Nothing Else Matters od kapely Metallica.

Bratislavský koncert v Starej tržnici je súčasťou Macinho veľkého európskeho turné, počas ktorého navšívi okrem iného Česko, Taliansko, Portugalsko, Poľsko a Chorvátsko.

Vstupenky sú ešte k dispozícii, ale rýchlo sa míňajú.

Redakcia Bombingu vám prinesie z koncertu reportáž.

Autor: Martina Jarolínová