M.U.S vydáva už v poradí štvrtý singel GOODBYE

M.U.S vydáva už v poradí štvrtý singel GOODBYE BOMBING 1

Slovenská skladateľka a speváčka Michaela Husárová vydáva pod pseudonymom M.U.S už v poradí štvrtý singel. Kým jej predošlé skladby inklinovali skôr k popu, singlom GOODBYE prezrádza, že jej hudobná cesta sa týmto smerom uberať zrejme nebude. V spolupráci s bratislavským producentom Matejom Maxom Miklošom, ktorý je známy najmä pôsobením v kapele Solid Move a hudobnom štúdiu Littlebeat, vytvorili nahrávku s prvkami r’n’b a jazzu.

M.U.S.
M.U.S.

Hudba a text sú ako vždy mojou vlastnou prácou. Tentokrát som však na aranž a celkovú produkciu oslovila producenta Mateja Mikloša, ktorý stojí nielen za nahratím celej skladby, ale aj mixážou,” vysvetľuje Michaela Husárová. Basgitaru nahrával talentovaný Michal Šelep, známy taktiež zo zoskupenia Solid Move, kapely Zuzany Mikulcovej či ako basgitarista Petra Lipu a Andreja Šebana. Za mastrom skladby stojí Mirek Chyška.

Napriek súčasnému soundu som tam chcela ponechať zvuk reálnych nástrojov, čo bolo pri Maťovej kreativite niekedy celkom veľké obmedzenie /smiech/, no našli sme spoločnú cestu a myslím, že na oboch stranách z tejto spolupráce vzišla veľká spokojnosť,” dodáva M.U.S.

Nový začiatok v hudbe aj živote

M.U.S.
M.U.S.

Singel GOODBYE je už podľa názvu akýmsi lúčením sa s minulosťou. “Dostala som sa do bodu, kedy som nevedela, čo ďalej. Nevedela som, či chcem ostať na Slovensku, či chcem ďalej robiť hudbu. Potrebovala som od všetkého ujsť – zmeniť prostredie, ľudí okolo seba. Jednoducho sa znova nájsť. Jediným riešením bol odchod mimo Slovenska.

Spojila príjemné s užitočným a odcestovala na takmer tri mesiace spievať na výletnú loď. “Text k singlu GOODBYE je starý už viac ako rok. Prišiel čas, aby som ho dala von, a tak okrem veľkej zmeny som sa odchodu na loď potešila aj z finančného hľadiska. Celý zárobok som minula práve na hudbu a klip.“ M.U.S svoje zážitky z lode zaznamenávala aj na svoju Facebookovú stránku.

Song je pre speváčku uzavretím jednej životnej kapitoly, s ktorou sa práve takto lúči. “Táto pesnička je jednou z prvých, ktoré reflektujú smer, akým sa chcem hudobne uberať.

So singlom uvedie speváčka aj nový videoklip

Námet na videoklip bol jasný takmer od začiatku a po stretnutí s kameramanom Marekom Lehockým z LECOM Production a režisérkou Petrou Havalovou sme dotiahli posledné detaily. Štáb dopĺňal asistent kamery Viliam Stacho a maskérka Milada Scherhauferová. Krásny priestor v rodinnom dome v Pezinku nám poskytla Nikola Čemanová. Ako vnímala natáčanie klipu samotná speváčka? “Nakrúcanie je pre mňa väčšinou stres a neistota. Vďaka Marekovi a Petre však bolo všetko dokonale zorganizované a prebiehalo úplne bez problémov – za to som im nesmierne vďačná.

Po vydaní singlu však speváčka nezaháľa a na prelome apríla a mája plánuje nahrávať ďalší singel, tentokrát v spolupráci s gitaristom Petrom Zajačkom.Na jam session začal hrať nápad, do ktorého som si vymyslela spevovú linku. Pozreli sme na seba a hneď sme vedeli, že to musíme urobiť ako singel.

Plánované koncerty na jar

Michaela má však okrem nahrávania naplánovaných aj niekoľko koncertov. 23. marca vystúpi v štúdiu L+S v hudobnom projekte Music á la Carte spolu so zostavou hudobníkov Oskar Rózsa na basgitare, Martin Valihora na bicích a Eugen Vizváry na klavíri. “Na apríl sú však pripravené ďalšie dva koncerty, konkrétne 5.4. 2018 v bistre The Peach a ďalší v spolupráci so SofarSounds. O dátume tohto koncertu však ešte diskutujeme,” pozýva speváčka M.U.S.

Zdroj: TS / Alexandra Punová