LUKÁŠ ORAVEC ORCHESTRA vydáva debutový album LIGHT OF BLUE

Lukas Oravec autor Tino Kratochvíl

LUKÁŠ ORAVEC ORCHESTRA (CZ/SK/USA/BG/RU)

Slovenský trubkár Lukáš Oravec, vydáva debutový album medzinárodného jazzového orchestra. V 13-člennom zoskupení účinkujú najlepší hudobníci z Česka, Bulharska, USA, Ruska a Slovenska. Nahrávanie sa uskutočnilo v štúdiu Orlí v Brne. Orchester predstavil deväť autorských skladieb troch členov orchestra. Významným aranžérskym vkladom prispel pôvodom ruský kontrabasista Pavel Klimashevsky, ktorý sa ujal aj pozície dirigenta. Pozvanie k spolupráci prijal významný americký saxofonista Andy Middleton, ktorý sa predstavil ako popredný sólista orchestra. Na albume spolupracovali domáci aj zahraniční aranžéri ako Miroslav Hloucal, Martin Uherek, Pavel Klimashevsky, Łukasz Rakalski a Luboš Soukup.

Účinkujú: Juraj Bartoš, Miroslav Nováček, Andy Middleton, Pavel Klimashevsky, Marek Kotača, Radek Zapadlo, Pavel Zlámal, Lukáš Oravec, Petr Hnětkovský, Richard Šanda, Ivan Melin, Marián Ševčík, Ľudovít Kotlár a Peter Korman. Album je venovaný pamiatke člena orchestra, saxofonistovi Rostislavovi Frašovi.

“Zaranžovanie a prekomponovanie autorských skladieb a ich verejné uvedenie podporil z verejných zdrojov formou dotácie Fond na podporu umenia”

“S finančným príspevkom Hudobného Fondu”

www.lukasoravec.com

CD cover Light Of Blue Lukas Oravec Orchestra graphic design Adda Adowicz
CD cover Light Of Blue – Lukáš Oravec Orchestra – graphic design Adda Adowicz
Zdroj: TS
Foto: Tino Kratochvíl