LONGITAL SUITA ZAČNE TURNÉ UŽ TÚTO SOBOTU V TRNAVE

Longital Suita 2015 Nada Koscikova DSC00266

Kapela Longital prednedávnom zverejnila videoklip ku skladbe Divoko v sláčikovej úprave. Išlo o predzvesť pripravovaného turné Longital Suita, v rámci ktorého skupina odohrá päť koncertov so sláčikovým kvartetom. Ten najbližší je naplánovaný už túto sobotu v trnavskom Malom Berlíne. Skladba Divoko tiež symbolicky vychádza v čase, kedy sa rovnomenný album Longitalu dočkal vydania na platni.

Longital Suita je projekt, kde longitálske piesne charakteristické emočnosťou i snovosťou naberajú v kompozíciách so sláčikovými úpravami ešte živelnejší rozmer a magickú atmosféru. Zoskupenie vzniklo v septembri 2015 pre festival komornej hudby Konvergencie a neskôr sa predstavilo aj na festivale Radio_Head Awards či na Pohode.

V nasledujúcich týždňoch budú mať fanúšikovia art popu možnosť zažiť zostavu Shina (spev, basgitara, slák), Dano Salontay (gitary, slák, vokály), Marián Slávka (bicie, piano), Slavo Solovic (viola), Fero Ferienčík (husle), Milan Adamec (husle) a Matej Tkáč (violončelo) na vystúpeniach po Slovensku, pričom napríklad lístky do Bratislavy sa míňajú expresne.

Na blížiacich sa koncertoch odznejú skladby z albumu Longital Suita a priestor dostanú i nové verzie piesní z posledného albumu Divoko, ktorý čerstvo vychádza v podobe vinylu. LP je dostupné na stránkach vydavateľstva Slnko Records a tiež počas koncertného turné.

Vstupenky na šnúru Longital Suita nájdete v sieti Ticketportal a v Bratislave, Košiciach, Žiline a Banskej Bystrici môžete kúpiť aj graficky špeciálne spracované a vytlačené lístky na miestny koncert v predajni Artforum. Ako bonus k tomu ostanete CD Longital Suita s 30% zľavou.

Turné z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

LONGITAL SUITA 2018:

  • 13.10.2018 Trnava, Malý Berlín
  • 14.10.2018 Košice, Kasárne/Kulturpark
  • 15.10.2018 Žilina, Bábkové divadlo
  • 19.10.2018 Bratislava, Nová Cvernovka
  • 20.10.2018 Banská Bystrica, Záhrada/Barbakan festival

Viac info:

Zdroj: TS / Alexander Čerevka