Litovské duo Beissoul & Einius hľadá novým singlom slovenských fanúšikov

Litovské duo Beissoul & Einius hľadá novým singlom slovenských fanúšikov BOMBING

Litovské electro soulové duo Beisoul & Einius si od roku 2012 otvorilo cestu na európske pódiá a svojím novým singlom Innocent Black Coffee si hľadá prvých fanúšikov aj na Slovensku, kam by táto dvojica talentovaných hudobníkov z mesta Vilnius rada zavítala v lete a na jeseň tohto roka.

Po úspešných koncertoch doma v Litve, kde patria medzi najznámejšie skupiny, pravidelne vypredávajú vychytené priestory na Ukrajine, podarilo sa tejto dvojici preniknúť aj do Maďarska, Slovinska, Gruzínska, Nemecka, Francúzska, Pobaltia, Bieloruska a Holandska. V lete sa predstavia na Szigete a odohrajú tiež spoločné koncerty s oveľa známejšími GusGus.

Beisoul & Einius dnes ráno uverejnili pôvabne plynúce animované video s novým singlom Black Innocent Coffee. Novinka ponúka príjemný electropop, ktorý flirtuje s emóciami poslucháča čo je samo o sebe rukopisom tohto litovského dua. „Táto pesnička je celá o horúcich letných západoch a východoch slnka, o šálke kávy počas toho, tichých vnútorných spovediach a užívaní si momentu, keď ste sami so sebou,“ približuje spevák Beissoul slovenským poslucháčom.

Hudba a živé vystúpenia litovskej dvojice sú kombináciou hudby, módy a výraznej osobnej esencie. Preto svoju tvorbu pomenovali electro fashion, ktorá je svojím spôsobom novým žánrom, čo im priznávajú aj v zahraničí. Podľa speváka ich k tomu inšpirovalo veľké spektrum vecí. „Môže to byť čokoľvek. Od tvojej obľúbenej hudby po veci, ktorým naozaj veríš. Je dobré myslieť odlišne či chytať sa niektorých slov a fráz, alebo vnímať vtáka či iné zviera, textúru auta alebo niečoho živého. Nikdy nevieš čo bude tvoja ďalšia inšpirácia.

Spevák Beisoul (takto sa hláskuje v litovštine „bass soul“, vlastným menom Arturas Žabas) a producent Einius Jarutis ušli dlhú cestu odkedy sa v roku 2012 objavili na litovskej populárnej scéne. Vystúpenia v Berlíne, Londýne a Kyjeve, energetické festivalové šou, divoké a nevšedné videá, zisk ceny Najlepšej elektronickej kapely na litovských hudobných cenách M.A.M.A. v roku 2016 im doma priniesli štatút známej a uznávanej formácie. V Európe sa nahlas bez zbytočného preháňania hovorí o tom, že si zaslúžia pozornosť. „Pre Slováka to je naozaj neznáma kapela. Ale hudba sa vyvíja a to priamo pred nami. Sledujem ich vyše roka a čo dokážu naživo, je fantastické. Nič podobné som nevidel. Určite im pomohli aj úspešné vystúpenia na showcase festivaloch Europavox (Francúzsko), Tallin Music Week (Estónsko) a Eurosonic (Holandsko). Navyše dostali skvelý čas na Szigete,“  hovorí slovenský zástupca kapely Edo Kopček.

Hudba je univerzálny jazyk a vnímajú to tiež slovenskí hudobníci, ktorí si posledné roky získavajú priazeň medzinárodného publika, či už svojpomocne organizovanými turné, alebo na významných showcase festivaloch. Podobne na to idú aj Beissoul & Einius.Veľmi často máme pocit, že hudba spája a drží si tento trend. Ale aby ten jazyk bol farebnejší, niekedy potrebuješ spraviť niečo naviac. Nie je to len o hudbe. Myslím, že osobitosť zohráva veľmi podstatnú úlohu.

Počúvať Beissoul & Einius je len polovica toho, čo kapela dokáže, pretože vo svojej live show ponúka symbiózu dvoch druhov umenia. Hudby a módy. „Móda je pre nás rovnaký jazyk ako hudba alebo akékoľvek iné umenie. Keď sa dostanú k sebe, všetko do seba krásne zapadne, stáva sa jasnejším a vďaka tomu sa otvárajú brány slobody, pre ktoré dnes musíme bojovať viac ako inokedy.

Beissoul & Einius založili v roku 2012 spevák Arturas Žabas a producent Einius Jarutis v meste Vilnius. Na svojom konte majú debutový album Laikas Paikas (Bláznivý čas) z roku 2014, EP Chamillion (2015) a druhý album A Secret Contrat (2017). Viac hudby a informácií nájdete na beissouleinius.com alebo ich facebookovom profile.

Zdroj: TS / Edo Kopček, PR manažér Beissoul & Einius na Slovensku.