Linkin Park sa po desiatich rokoch vráti do Prahy v úlohe hlavnej hviezdy Aerodrome festivalu

Linkin Park sa po desiatich rokoch vráti do Prahy v úlohe hlavnej hviezdy Aerodrome festivalu BOMBING 1

Bezmála desať rokov túžia tisíce českých fanúšikov Linkin Park po ich koncertnom návrate do Čiech a na budúci rok sa ich priania konečne splnia! Kapela vystúpi 11.júna v Prahe na štvrtom ročníku Aerodrome festivalu, ktorý k nám v uplynulých rokoch priviezol už niekoľko najväčších mien svetovej hudobnej scény ako napr. Metallicu, System Of A Down, Korn, Bring Me The Horizon, Limp Bizkit, Avenged Sevenfold, Roba Zombieho, Alice In Chains a mnoho ďalších.

Vstupenky na Aerodrome festival 2017, ktorý sa tentoraz uskutoční na Letisku Letňany, budú v predaji od piatku 18.novembra od 10:00 v sieti Ticketportal.
Viac na www.ticketportal.cz

Linkin Park

Preraziť celosvetovo hneď pri vydaní prvého albumu sa podarí len máloktoré kapele a dosiahnuť štatútu najpredávanejšieho debute 21.storočia môže len jedna z nich. Tou partiou boli a sú kalifornskí Linkin Park, ktorí tejto méty dosiahli s 19 miliónmi predaných kópií nahrávky Hybrid Theory vydanej v roku 2000. Dnes majú Linkin Park na svojom konte už šesť štúdiových dosiek, ktorých predali cez 50 miliónov a ktoré im vyniesli platinové ocenenie v 34 krajinách na 5 kontinentoch. Len ich zatiaľ posledný album The Hunting Party z roku 2014 stála na prvom mieste v prehľade najpredávanejších albumov na iTunes v 67 krajinách.

Od svojho vzniku odohrali tisíce koncertov po celom svete, v arénach aj na najväčších štadiónoch, vládli najprestížnejším festivalom (ako Reading, Leeds alebo Download v UK, Rock in Rio v Portugalsku alebo Summer Sonic v Japonsku) a v roku 2015 sa stali prvou západnou rockovú kapelou, ktorá odohrala päť štadiónových show v Číne. Cez 62 miliónov fanúšikov z Linkin Park urobilo tiež najobľúbenejšie kapelu na Facebooku a obdobné popularite sa teší aj na YouTube, kde majú bezmála 7 miliónov predplatiteľov a celkový počet zhliadnutí ich videí presahuje 5 miliárd!
V Českej republike koncertovali naposledy v lete v roku 2008 v Brne, rok predtým v Prahe.

V roku 2005 Linkin Park založili charitatívnej nadácii Music for Relief na pomoc obetiam prírodných katastrof ako napr. Hurikánu Katrina, zemetrasenie v čínskej provincii S’-čchuan, cunami v Thajsku alebo epidémie cholery v Zimbabwe. Od svojho vzniku táto organizácia vypomohla na štyroch kontinentoch už viac ako 8 miliónmi dolárov. Music For Relief sa venuje aj ochrane životného prostredia a prevencii globálneho otepľovania, ku ktorého redukciu vysadil už cez milión stromov. Viac na www.musicforrelief.org.

Linkin Park vystúpia 11. júna v Prahe prvýkrát po desiatich rokoch v rámci svetového turné, na ktoré sa rozbehnú na podporu ich netrpezlivo očakávaného siedmeho štúdiového albumu, ktorý práve nahrávajú.

Viac na:

Zdroj: TS / Katka Dedkova