Legendárny Michael Bolton zaspieva v Seredi najznámejšie piesne o láske

Artwork Symphony of Hits

Organizátori série open-air koncertov zahraničných umelcov v Seredi nazvanej IN CASTLE oznamujú posledné veľké meno druhého ročníka. 11. augusta sa svojím koncertom predstaví americký spevák a skladateľ Michael Bolton! Pôjde o jeho prvé verejné vystúpenie na Slovensku.

Michael Bolton v našich končinách často nevystupuje. V rámci svojho tohtoročného turné sa v Európe ukáže len od júla do augusta, napríklad aj vo Varšave, Bukurešti, Lisabone, Madride, Tampere i v Sofii. Fanúšikovia sa môžu tešiť na výber TOP skladieb populárnej hudby zaspievaných Michaelovým nenapodobiteľným hlasom, čaká nás výnimočný večer s legendou.

Bolton, médiami označovaný za medzinárodnú superstar, vydal krátko pred Valentínom (vo februári tohto roku) album A Symphony of Hits. Dvanásť slávnych hitov je oslavou 50-ročnice tejto legendy v zábavnom priemysle a ponúka ich znovuzaranžované a nahraté v All Saints College Performing Arts Centre v austrálskom Perthe, hudbu nahral legendárny symfonický orchester West Australian Full Harmonic Orchestra. Na albume sa v nových podobách objavili napríklad piesne When a Man Loves a Woman, Georgia on My Mind, To Love Somebody aj slávna How Am I Supposed To Live Without You. Pri príležitosti nového albumu sa Michael Bolton vydáva na turné.

„Počas uplynulých rokov som mal tú česť spolupracovať s mnohými mojimi hudobnými hrdinami a bolo mi potešením ponoriť sa do rôznych hudobných žánrov,“ hovorí Bolton. „Na oslavu 50. výročia v zábavnom priemysle som si vybral kolekciu piesní, ktoré významne označili kapitoly v mojej kariére a bolo mojím snom priniesť ich do života so symfonickým orchestrom. Ako malý chlapec s modrým golierom z Connecticutu môžem úprimne povedať, že ak vložíte seba – svoj dar do svojej práce a naplno sa do nej ponoríte, stane sa to, že sa vám splnia sny!“

Charizmatický spevák pred pár dňami zverejnil príjemné video, v ktorom sa prihovára fanúšikom

Michael Bolton je spevák a skladateľ, tiež hrá na gitare a klavíri. Málokto o ňom vie, že v začiatkoch spieval v hard rockovej kapele Blackjack, s ňou nahral dva albumy a následne sa skupina rozpadla. V roku 1982 vyšla balada How Am I Supposed To Live Without You naspievaná speváčkou Laurou Branigan, ktorej autorom boli Michael Bolton a Doug James. Skladba si držala dlhé prvenstvo v hitparádach v USA a Kanade a katapultovala Michaela medzi najvýraznejších “songwriterov”, medzi ktorých patrí dodnes.

Michael sám túto pieseň naspieval a vydal na albume v roku 1988, získal za ňu prvú Grammy Award za najlepší mužský vokál v popovej hudbe. Za svoju tvorbu získal napríklad dve ceny Grammy a tiež dve jej nominácie; American Music Award získal šesťkrát a dostal štyri nominácie a v roku 1995 sa stal držiteľom prestížnej Howie Richmond Hitmaker Award, ktorá ho uviedla do Siene slávy hudobných autorov (Songwriters Hall Of Fame).

Medzi jeho úspechy patrí predaj viac ako 75 miliónov albumov, účasť pri nahrávaní ôsmich z desiatich najlepších albumov sveta v rámci pop music a množstvo singlov na najvyšších priečkach hitparád. Ako skladateľ napísal veľké hity pre také osobnosti ako napríklad Laura Branigan a Cher. Ako spevák vystupoval s umelcami ako Lucia Aliberti, Patti LaBelle, José Carreras, Tony Cetinski, Ray Charles, Céline Dion, Plácido Domingo, Renée Fleming, Wynonna Judd, BB King, Lonely Island, Lady Gaga, Luciano Pavarotti, Percy Sledge a Zucchero.

IN CASTLE 2019 / Michael Bolton (US)

11. august 2019, 20:00

Mestský amfiteáter Sereď