Krátky report z festivalu Lumen 2019

04 Godzone

V Trnave sa počas víkendu 7. – 8.6. konal 27. ročník festivalu Lumen. Mottom festivalu bolo „Follow“.

Podľa slov riaditeľa festivalu Jána Holubčíka: Chceme vás pozvať k aktivite. Chceme, aby ste zanechali pohodlné kreslá, komfortné chill zóny, zóny vlastnej istoty. Chceme, aby ste vykročili von zo seba do neistoty, rizika a námahy. Chceme, aby ste sa poobzerali okolo seba, aby ste hľadali a objavili životnú pravdu a krásu, ktorú sa oplatí nasledovať. Dnes chce byť každý sám sebou. To je vynikajúca túžba.

03 Riley Clemmons
03 Riley Clemmons

Pri tejto snahe budovať vlastnú identitu sa môžeš inšpirovať od iných. Dobré príklady priťahujú a neuveriteľne obohacujú náš život. Posúvajú nás neskutočne dopredu a vysoko. Kto v tvojom okolí by mohol byť pre teba pravdivou, hodnotnou a krásnou inšpiráciou? Určite niekoho poznáš. Follow him! Ja poznám Jedného, ktorý je toho hodný. A ešte jedna otázka: „Nie si aj ty sám hodný nasledovania?

Koľko máš followerov?

Tento rok sa program rozšíril o nové miesta. Okrem hlavného STAGEu na Trojičnom námestí sa sprievodný program konal aj v Mestskej športovej hale, v kine Hviezda, v Radničnom nádvorí, v Malom Berlíne a v divadle Jána Palárika. Aj tento rok bola spoplatnená XL zóna, ktorá ponúkala zaujímavé prednášky a workshopy, ktoré sa konali v sobotu predpoludním.

04 Hillsong Young and Free
04 Hillsong Young and Free

Festival sa začal úvodnou sv. omšou vo Františkánskom kostole, ktorá bola doprevádzaná kapelou Eleos a hlavným celebrantom bol otec biskup Ján Orosh.

Na hlavnom pódiu vystúpili kapely FidliCanti, Janais, Altarive, Godzone a hlavným headlinerom bola speváčka Riley Clemmns.

03 Godzone
03 Godzone

V sobotu na hlavnom pódiu vystúpili kapely BL – Gospel, James Evans band, Social Beingz, Bystrík banda a hlavným headlinerom bola kapela Hillsong Young and Free.

Festival Lumen sa ukončil záverečnou polnočnou sv. omšou vo Františkánskom kostole doprevádzaná domácou kapelou Spektrum. Svätú omšu celebroval don Maroš Peciar , SDB.