V utorok sa uskutoční Koncert pre RTVS

Koncert pre RTVS

EDIT: KONCERT JE PRELOŽENÝ: Koncert pre RTVS, ktorý sa mal uskutočniť v utorok 18. Júna na Námestí slobody, je preložený.

Na rovnaký deň bol totiž avizovaný Pochod za slobodu a demokraciu. Tí, ktorí plánovali ísť na koncert, majú možnosť zúčastniť sa spomínaného pochodu, ktorý začína o 17.00 na Námestí SNP. Nový termín Koncertu pre RTVS bude zverejnený v dostatočnom predstihu.

18. júna sa na Námestí slobody v Bratislave o 18:00 uskutoční Koncert pre RTVS, na ktorom vystúpi Symfonický orchester Slovenského rozhlasu pod vedením Adriana Kokoša.

Na koncerte sú vítaní všetci, ktorým nie je ľahostajné zachovanie verejnoprávnosti a nezávislosti RTVS.
Počas podujatia zaznejú diela od klasiky cez symfonické spracovanie hudby Mekyho Žbirku až po diela Svetozára Stračinu, ktoré vychádzajú z tradičnej ľudovej hudby.
Moderátorom koncertu bude Martin Staňo.

RTVS a Pohoda festival sú dlhoročnými partnermi, ktorí každoročne spolupracujú. Vítam ich aktivitu a vážim si túto iniciatívu na podporu RTVS a verejnoprávnosti na Slovensku. Som veľmi rád, že práve Symfonický orchester slovenského rozhlasu, ktorý je jedným z dôležitých pilierov verejnoprávnej RTVS, prinesie silný hudobný zážitok širokej verejnosti,” dodáva k podujatiu generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

Facebook udalosť:
https://www.facebook.com/events/1136434634133488/

Zdroj: TS Pohoda festival, Jozef Hámorský