Kocky na cestách

Kocky na cestách BOMBING

Na Slovensko prichádza premiérová výstava Kocky na cestách. Stavebnice LEGO® sú svetovým fenoménom a zabávajú nielen deti ale aj dospelých na celom svete takmer už 50 rokov.  Nechajte sa vtiahnuť do sveta ikonických dopravných prostriedkov a ríše fantasy príbehov na jednom mieste!

Kde: design factory, Bottova 2, 811 09, Bratislava

Kedy: 28.9.2016 – 11.11.2016

Výstava predstavuje viac než 150 modelov vytvorených z tisícov kusov dôverne známych kociek. Na svoje si prídu milovníci techniky, na ktorých čakajú úchvatné modely dopravných prostriedkov postavených podľa originálnych predlôh z rôznych historických období. Svoj slávny príbeh tak návštevníkom znovu odhalí Titanic alebo monopost F1, na ktorom jazdil Lewis Hamilton. Okrem toho sa dozviete, ako sa behom stáročí vyvíjala doprava od vynájdenia kolesa až po vesmírne lety do kozmu. Vašu pozornosť upútajú doslova „obrie“ fantasy modely, napríklad 4-metrový okrídlený drak alebo 6-metrová hradná veža. Výnimkou nie sú ani ďalšie postavy zo sveta rozprávok, ktoré uvidíte v životnej veľkosti.

Svoju zručnosť a kreativitu budete môcť preukázať  pri stavbe vlastných kúskov v interaktívnej zóne spolu s ďalšími fanúšikmi tejto populárnej stavebnice. Výstava je preto ideálnou príležitosťou potvrdiť si, že hra s kockami je nielen výsadou detí, ale aj dospelých.

Nenechajte si ujsť aktuálne informácie o výstave a súťaži pre základné školy  na  www.experioreurope.com a na facebookovej stránke Kocky na cestách – výstava pre deti.

Vstupenky:
Formula 1
– 1 osoba
Orient Express – maximálne 4 rodinní príslušníci, z toho maximálne 2 dospelí
Sputnik – dieťa vozičkár s doprovodom 1 dospelej osoby
Mini Cooper – vzdelávacie inštitúcie s maximálnym počtom 15 detí a príslušným doprovodom
Titanic – vzdelávacie inštitúcie s maximálnym počtom 40 detí a príslušným doprovodom

Deti s výškou do 100 cm v čase návštevy výstavy v doprovode dospelého s platnou vstupenkou majú vstup zdarma.

Vstupenky budú v predaji na mieste podujatia. Za výhodnejšiu cenu si ich môžete zakúpiť už teraz na Predpredaj.sk.

Pokyny organizátora:
Ceny vstupeniek pre skupiny sa týkajú iba škôl, materských škôl a iných vzdelávacích zariadení od pondelka do piatka od 10.00 hod do 16.00 hod. 

Otváracie hodiny výstavy:
Pracovné dni od 10.00 hod  do 19.00 hod
Víkendy a sviatky od 9.00 hod do 19.00 hod
Posledný vstup na výstavu je o 18.00 hod

Zdroj: TS