Katarzia a Billy Barman idú na Veľký Čínsky tour. Zahrajú v dvanástich mestách na slovensku aj v čechách

Katarzia a Billy Barman idú na Veľký Čínsky tour. Zahrajú v dvanástich mestách na slovensku aj v čechách BOMBING 3

Vydali jedny z najlepších albumov minulého roka a patria v súčasnosti k najobľúbenejším interpretom mimo stredného prúdu na Slovensku. Speváčka Katarzia a skupina Billy Barman vydávajú svoju hudbu pod značkou Slnko Records a teraz ich spojí česko-slovenské turné, na ktorom vystúpia v 12 mestách. Koncert ná šnúra ponesie názov Veľký Čínsky Tour a za čína už 3. marca v Prešove.

Rozhovory o spoločnom turné Katarzie a Billy Barman začali už v minulom roku. Speváčka mala dokonca krstiť album Billy Barman – Dýchajúce obrazy na ich decembrovom koncerte v Prahe, ale kvôli chorobe sa jej to nepodarilo. „Strašne sa tešíme, že ideme s Katkou koncertovať. Výborne si rozumieme, fandíme si a keďže nemáme úplne identické skupiny fanúšikov, dúfame, že príde veľa ľudí,ktorí by sa možno na jednom koncerte nestretli,” hovorí gitarista a skladateľ Jozef Vrábel z Billy Barman.

Bratislavská kapela vydala tretí album Dýchajúce obrazy na labeli Slnko Records v novembri 2016. Demonštruje na ňom odvahu vydávať sa viacerými hudobnými smermi, experimentovať s aranžmánmi, dychovými nástrojmi, prípadne postaviť celú skladbu len na vokáloch. Titulnou piesňou aj témou, ktorá sa nesie celou nahrávkou je Sloboda. Pesnička aj album sú v nominácii na album a singel roka cien Radio_Head Awards.

Katarzia vydala svoj druhý album Agnostika v septembri minulého roka. Predstavuje sa na ňom ako producentka a manažérka v úplne nových polohách a s celou kapelou prvoligových muzikantov z Čiech aj zo Slovenska, vrátane Martina Valihoru, Mareka Minárika a výborných inštrumentalistov z jazzového konzervatória v Prahe. Veľké množstvo pozitívnych ohlasov prúdi z Českej republiky, kde sa Katarína presťahovala a dostala sa do povedomia aj svojským coverom piesne Davida KolleraZáchranár“. Začiatkom roka Katarzia opäť rozvírila hladinu našej scény pesničkou „Kde sa slzy berú“, ktorú zložila pre nový slovenský film Piata loď. A čo hovorí na blížiace sa turné? „Agnostická kapela s prvotriednymi ‚Barmanmi‘. Teším sa na to!“

Koncerty Katarzie a Billy Barman v rámci turné Veľký Čínsky Tour začínajú 3. marca v Prešove. Je ich celkovo dvanásť, vrátane vystúpení v Košiciach (10.3.), Bratislave (28.3.), Prahe v Lucerna Music Bare (10.4.) a Brne vo Fléde (11.4.). Vstupenky nájdete v sieti Predpredaj.sk alebo na stránkach jednotlivých klubov.

BILLY BARMAN + KATARZIA – VEĽKÝ ČÍNSKY TOUR

 • 03.03.2017 Prešov,ČiernyOrol PKO
 • 04.03.2017 Lučenec, Tančiareň a pivovar Franz
 • 10.03.2017 Košice, KasárneKulturpark
 • 11.03.2017 Púchov, Queens pub
 • 17.03.2017 Žilina, Smer Music Bar
 • 18.03.2017 Banská Bystrica, Urban Spot
 • 22.03.2017 Nitra, Nájomnájednotka
 • 23.03.2017 Trnava, Music A Cafe
 • 28.03.2017 Bratislava, MMC
 • 31.03.2017 Trenčín, Piano club
 • 10.04.2017 Praha, Lucerna Music Bar
 • 11.04.2017 Brno, Fléda

 

Zdroj: TS / Alex Čerevka / Slnko records