Jerguš Oravec vyráža na turné so svojím novým albumom

Jerguš Oravec vyráža na turné so svojím novým albumom BOMBING 3

Po nedávnom vydaní prvého sólového albumu Na ramenách otcov vyhlásil bluesový gitarista a spevák Jerguš Oravec rovnomenné turné. Novinky z albumu odohrá počas piatich týždňov v siedmich slovenských mestách, pričom zavíta aj do Čiech. Koncerty avizujú špecifickú atmosféru – v nových piesňach transformuje Jerguš svoje doterajšie nielen hudobné ideály do veľmi osobnej výpovede.

Turné sa začne na východe Slovenska a skončí na jeho opačnom konci. Prvou zastávkou budú 3. februára Košice, odkiaľ bude Jerguš Oravec aj so svojou kapelou pokračovať do známych lokalít, ale aj do doposiaľ neprebádaných miest. V koncertnej šnúre som si neodpustil moje srdcovky, no taktiež vždy rád spoznám nové miesta a ľudí nabitých pozitívnou energiou, vysvetľuje spevák. Poslednou zastávkou bude 9. marca Bratislava, kde Jerguš v súčasnosti žije a pôsobí. Kompletný zoznam miest si môžete pozrieť na oficiálnej facebookovej stránke.

Fanúšikovia a priaznivci všestranného umelca sa môžu tešiť nielen na nové skladby a program, významným posunom v porovnaní s uplynulými projektmi prešiel aj zvuk a celé prevedenie albumu. Kapela bude už tradične pozostávať z troch členov. Okrem speváka sa budú striedať za bicími Peter SchönMatej Ruman, miesto basgitaristu zastúpi Denis Pagáč, stály člen už od roku 2012.

V každom meste budú fanúšikom k dispozícii aj albumy vo fyzickej podobe – vinylové platne v trojfarebnej verzii a CD nosiče. O produkciu sa spevák postaral prakticky sám. Album som sa rozhodol vydať najskôr na vinyle, pretože sám som zberateľom a fanúšikom platní. Tento formát mi pripomína, že hudba nie je iba niečo abstraktné, ale je rovnako hodnotné a hmatateľné ako sochy, maľby či iný druh umenia. Trikolórou, v ktorej platne vyšli, sa zároveň snažím udržať slovenskú kultúru aj po vizuálnej stránke, keďže na albume sa nachádzajú prevažne slovenské piesne, vysvetľuje Jerguš. Traja hudobníci, osem miest, päť týždňov a možno aj tajní hostia spoločne predstavia turné, na ktoré sa môžu tešiť nielen fanúšikovia kvalitnej bluesovej hudby.

Jerguš Oravec – Na ramenách otcov tour 2017

  • piatok 3. 2. – Papa kaviareň, Kasárne Kulturpark, Košice
  • sobota 4. 2. – Christiania, Prešov
  • sobota 11. 2. – Bombura, Brezno
  • piatok 17. 2. – Barmuseum, Martin
  • sobota 18. 2. – Smer music bar, Žilina
  • sobota 25. 2. – Woodstock, Prievidza
  • sobota 4. 3. – Stará pekárna, Brno
  • štvrtok 9. 3. – KC Dunaj, Bratislava