ingrediens – Esencie // NEW BEATS ON THE BLOCK

COVERmaly

Inštrumentálny album slovenského beatmakera, s jediným scratch bonusom na konci je po 10 rokoch existencie presne 50 ajlavmjuzik release.

ingrediens pochádza z Nitry a vo svojej hudbe spája prvky lo-fi hip hopu a chill hopu. V minulosti pôsobil ako mc a producent v rapovej kapele Zlá strava. Okrem produkcie sa venuje tiež živému hraniu zo svojich samplerov.

“Každý track nesie stopu esencie, ktorá sa mi pri jeho tvorbe s ním spájala. Sú tam veci čistejšie, jednoduchšie, pokojnejšie, ako napríklad skladba Nerolia. Názov vznikol podľa esencie, ktorá sa získava z kvetu pomarančovníka a je charakteristická sladkastým tónom, čistotou. Na druhej strane sú na albume veci špinavšie, komplikovanejšie, pri ktorých som viac experimentoval s rytmikou, nepravidelnosťou, či efektami.” povedal o albume ingrediens

NEW BEATS ON THE BLOCK je beatová séria, v ktorej počas roka predstaví svoju tvorbu 5 lokálnych nováčikov. Každé 2 mesiace vydá vydavateľstvo ajlavmjuzik digitálny album ďalšiemu “členovi kapely”. Ústredným motívom coveru je “block” v meste konkrétneho interpreta. Bodku za sériou dá na záver spoločný LP sampler s výberom skladieb všetkých hudobníkov.

ingrediensov album pokračuje v sérii po úvodnom “pilote” Lo-Series od FOMa z Topolčian, ktorý sa rovnako ako Esencie nachádza na všetkých obľúbených digitálnych platformách (Bandcamp, Spotify, Apple Music, Deezer, Google Play, Amazon, Tidal, Shazam …).

  • Foto: Peter Sit
  • Logo & Cover: Martin Mistrík
  • Mix: ingrediens
  • Master: Gargle & Expel
  • #newbeatsontheblock