Día de los Muertos

DDLM BA 1920 v4

Festival plný žiarivých farieb a horúcich rytmov. Sviatok mŕtvych budeme oslavovať ako Mexičania – s kamarátmi a naplno! K hlavnému slovu sa počas noci dostane latinsko-americká hudba a jej temperamentné podoby. Nielen skvelá muzika, ale aj originálna výzdoba plná bohatých kvetov, vyzdobených lebiek a kostlivcov neodmysliteľne patrí k slávnym oslavám smrti.

Preto sa nahoďte do mexických tradícií a vychutnajte si živú kapelu Carisma a skvelých DJov Dannyho Alvésa a Maria Lopeza. Festival bude sprevádzať tanečné vystúpenie tradičného mexického súboru, maľovanie na tvár a fotokútik, v ktorom sa môžete odfotiť v štýle Día de los Muertos.

Na Día de los Muertos nás čaká:

  • Temperamentná latinsko-americká skupina Carisma s bohatým repertoárom latinsko-amerických štýlov
  • Tanečná animácia
  • Maľovanie “la muerte” motívov na tvár
  • Tematicky nahodený fotokútik, v ktorom sa môžete odfotiť. Najlepší outfit vyhráva fľašku tequily. Olé!
    🕺 Vystúpenie tradičného mexického tanečného súboru, ktoré sľubuje hru nôh, sombrero klobúkov, pestrých sukní, šatiek a vejárov
  • Tematická výzdoba, ktorá bude hrať farbami, kvetmi a strašidelnými motívmi

Carisma

je charizmatická kapela zložená z vynikajúcich hudobníkov a speváčok z celek Latinskej Ameriky. Táto skupina dokáže vytvoriť skutočne autentickú atmosféru karibskej pohody a vďaka populárnym latino hitom tiež tanečnú a dynamickú show. Základom jej repertoáru je energiou nabitá latinskoamerická a kubánska hudba, či už v tradičnom prevedení alebo s prímesou ďalších moderných štýlov.

Danny Alvés (Čistychov)

je raper, producent a párty DJ, ktorý je súčasťou formácii ako Názov Stavby, L.U.Z.A., I. Co a La Conexión. Ako autor alebo spoluautor sa podpísal pod viacero albumov a na konte má množstvo spoluprác nielen s menami domácej a českej hip-hopovej scény, ale aj aj so zahraničnými interpretmi. Je však aj veľký milovník hudby z Latinskej Ameriky, ktorú nám namieša aj na tejto párty.

Mario Lopez DJ set

je skúsený tanečník, ktorý sa dobre vyzná aj v hudbe, a preto nám ako DJ namieša to najlepšie, čo na temperamentné tancovanie potrebujeme. Majster Slovenska a Európy, a vicemajster sveta v salse: to sú špičkové dôkazy o jeho tanečných schopnostiach. Okrem známych projektov, súťaží a festivalov precestoval Mario je miesta ako Miami, Puerto, Rico, Kuba, Nikaragua či Costa Rica, aby ešte lepšie poznal tanec.