Ikona Ragga General Levy na Uprisingu!

Ikona Ragga General Levy na Uprisingu! BOMBING

Na Uprising sa tento rok chystá hudobná smršť. General Levy, legendárny britský mc a tvorca známeho Booyaka pokriku, je ďalšou svetovou hviezdou, ktorá vystúpi na štvrtom ročníku jedného z najznámejších reggae festivalov v strednej Európe. General Levy, ikona britského ragga a ragga-jungle má za sebou slušnú kariéru na rôznych hudobných scénach (reggae, ragga, jungle, d´n´b). Jeho hit „Incredible“ v spolupráci s M-Beat z roku 1994 je dodnes hymnou Ragga-junglu. Práve z tohto tracku pochádza aj populárna hláška „Booyaka“, ktorú spolu so samotnou skladbou preslávil vo svojom filme Ali G, herec Sacha Baron Cohen, ktorý vytvoril a stvárnil aj slávneho Borata a Bruna.

 

Začiatkom 90-tych rokov, kedy ragga preniklo z undergroundu do mainstreamu (Shaggy, Chaka Demus & Pliers, Shabba Ranks) bol General Levy jediným britským reprezentantom tohto štýlu. Jeho prvým trekom bol remake hitu od Tools & The Maytals „Monkey Man“, celosvetovo sa preslávil singlom „Incredible“, s ktorým dobyl svetové hitparády a zaradil sa medzi popredných interpretov Ragga a jungle scény. Levy však nežije iba slávou z minulosti. Pravidelne sa objavuje na najnovších európskych reggae produkciách (Necessary Mayhem, Dreadsquad) a počuť ho môžete aj u rôznych súčasných dubstep, dnb a jungle producentov a djov. Jeho koncert je veľkým zážitkom práve pre kombináciu týchto štýlov, kde odznejú všetky jeho hity.

 

Uprising festival sa bude konať 26. a 27. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch. Medzi ďalších zahraničných interpretov patria Gentleman (Nemecko), Lutan Fyah (Jamajka), Lady Chann (Veľká Británia), Kya Bamba (Švajčiarsko), Eastwest Rockers (Poľsko) a Mungo’s Hifi (Škótsko). Permanentky na festival je možné zakúpiť prostredníctvom siete Ticketportal za aktuálnu cenu 21 Eur.

 

 

www.uprising.sk

www.facebook.com/uprisingreggaefestival