Headlinerom festivalu Kozel Žákovic Open bude Arrested Development. Dvojnásobný víťaz Grammy Awards

Headlinerom festivalu Kozel Žákovic Open bude Arrested Development.  Dvojnásobný víťaz Grammy Awards BOMBING

Na Slovensko opäť zavíta slnečná hip-hopová kapela Arrested Development z Atlanty. Dvojnásobní víťazi Grammy Awards vystúpia na letnom festivale Žákovic Open, ktorý sa koná 22. a 23. júla v Trenčianskych Bohuslaviciach.

Skupina príde na Slovensko v rámci európskeho turné predstaviť svoj najnovší album Strong, ktorý vyšiel v máji v roku 2010. Zaspomínajú si však aj na staré hity ako Mr. Wendal, Tennessee, či People Everyday. Ako sa vyjadril organizátor festivalu Yxo Dohňanský, ktorý videl kapelu počas ich ázijského turné, Arrested Development je vo vynikajúcej forme. Fanúšikovia hip-hopu sa teda majú na čo tešiť.

Formácia Arrested Development zažila svoju zlatú éru v deväťdesiatych rokoch, kedy          v amerických hitparádach obsadzovali popredné miesta ich songy z albumu 3 Years, 5 Months and 2 Days in the Life of. V roku 1992 bol ich hudobný počin ocenený dvoma Grammy Awards, a to      v kategóriách  Najlepšie vystúpenie dua alebo skupiny a Najlepší nováčik roka. Kapelu vtedy tvorili Baba Oje, Rasa Don, Headliner, Montsho Eshe, Rasa Don a Speech.

Hudobníci z Arrested Development sa preslávili silnými textami a príjemnou rytmickou tanečnou hudbou. Rozprávajú príbehy, ktoré zakladajú na textoch často so sociálnym a politickým základom. Najnovší album zvaný Strong upriamuje pozornosť už aj na zelenú politiku, vyzýva k environmentálnemu zmýšľaniu. Napríklad pieseň Greener z tohto albumu sa zaoberá globálnym otepľovaním a klimatickou krízou.

Album Strong vyšiel v máji v roku 2010. Nové CD sa v súčasnosti dostalo do Top Ten         v japonskej Tokio Hot 100 Charts. Songy ako The World Is Changing a Greener rotujú po japonskej MTV. Pieseň Bloody sa ujala vo francúzskej MTV a na jednom z posledných vystúpení vo Francúzsku zaznamenala skupina dokonca nedostatok lístkov. Plagáty hlásali SOLD OUT (vypredané).

Slovenskí fanúšikovia kvalitného hip-hopu si môžu zgustnúť na dobrej hudbe už onedlho. Tešiť sa môžu aj na Davida Kollera, Billyho Barmana, Hex, Mig 21, United Flavour, Longital, Puding Pani Elvisovej, Andreja Šebana, AMO,Vrbovských Víťazov a Zónu A.

Na Radio_FM stage zatiaľ organizátor nahlásil skupiny ako The Lovely Pimps a Got Blue Balls. Ďalších interpretov oznámi organizátor festivalu onedlho.

 

 

Viac sa dozviete na: www.facebook.com/zakovicopen

www.zakovicopen.sk