História festivalu Pohoda v jednom dokumente

História festivalu Pohoda v jednom dokumente BOMBING

Premiéru mal 17. mája v Slovenskom rozhlase počas Pohoda deň_FM. Dĺžka filmu je cca 44 minút a vystupujú v ňom fanúšikovia, vystupujúci ale aj samotný Pohoda tým, ktorý porozprávali čo pre nich Pohoda znamená. 

Z interpretov sú na videu vidieť zábery s koncertov Public Enemy, Gogol Bordello, Elbow, Patti Smith, Nick Cave & The Bad Seeds, PJ Harvey, Astronautalis, Fatboy Slim či Mariána Vargu. Dokument zaujme svojím výborným spracovaním ale aj obsahom, ktorý donúti aj ľudí neznalých festivalu tento dokument dopozerať do konca a zamyslieť sa, prečo na trenčianskom letisku na Pohode neboli. Režisérsky dokument 20 rokov Pohody zastrešila Petra Všelichová, námet a produkciu ošéfoval Marcel Nevín. 

21. ročník Pohody sa uskutoční 6. – 8. júla na Trenčianskom letisku. Okrem skvelého sprievodného programu, jedla a neopakovateľnej atmosféry budeme môcť vidieť naživo napríklad skupiny Para, Slobodná Európa, Toltoys, The Ills, M.I.A., Solange, Princess Nokia, Vec & live band, Billy Barman, Katarína Máliková, Hudba z Marsu, Tommy Cash, Mykki Blanco, Movits!, Slaves, Dillon, Slowdive, Birdy, alt-J, Ylvis a veľa ďalších. 

Vstupenky sú k dispozícii v sieti Ticketportal a na www.pohodafestival.sk. Cena za trojdňovú vstupenku je 99€. Táto cena potrvá až do konca predpredaja. Ak sa festival nevypredá v predpredaji budú k dispozícii lístky aj priamo na letisku a to za cenu 119€.

 

Zdroj: www.pohodafestival.sk 
Foto: Martina Mlčúchová