Hex zahrá na Žákovic Open najnovšie skladby aj staré hity

Hex zahrá na Žákovic Open najnovšie skladby aj staré hity BOMBING

Slovenská pop-rocková skupina Hex nahrala koncom roka 2010 nový album Ty a ja. Skladby, ktoré vznikli v spolupráci s ďalšími špičkovými slovenskými hudobníkmi, odprezentuje aj na festivale Žákovic Open. Hex vystúpi na hlavnom pódiu v sobotu večer (23.7) a so svojimi hitmi si zaspomína aj na staršie časy. Na koncerte očakáva aj špeciálnych hostí.

Členovia skupiny Ďuďo, Fefe, Yxo a Tybyke si v decembri v roku 2010 vybrali na krst nového albumu výnimočné miesto. Obal CD Ty a ja pokrstili Lasky z Pary a scenárista Janko Gordulič hŕstkou vysokohorského snehu priamo z Lomnického štítu. „Hexáci“ uviedli do života svoj nový album akustickým koncertom za mrazivej zimy na jednom z najvyššie položených miest na Slovensku. V tom čase však existovala len digitálna verzia ich najnovšieho hudobného diela, tú si fanúšikovia môžu zadarmo stiahnuť na oficiálnej stránke skupiny aj dnes. Skutočné, hmatateľné CD vydala kapela v decembri v roku 2010.

Novinkou Hexu je tiež remixový album Ty a ja, ktorý sa kapela chystá vydať v apríli tohto roka. V apríli budú môcť ľudia uvidieť aj nový klip k piesni Ty a ja.

Na novom albume začal Hex pracovať začiatkom roka 2009. Počas dvojročnej tvorby spolupracovali členovia kapely s viacerými hudobníkmi, album má preto rozmanitejší ráz. Vypočujete si na ňom napríklad aj skladbu s ľudovým nádychom Nekonečný príbeh, na ktorej otlačili svoju hudobnú pečať skupina Čechomor a írsky súbor zo Slovenska. V piesni Dýchaj, dýchaj si vypočujete rapera Veca. Svoje vokálové a gitarové stopy v skladbe zanechal aj producent Tomáš Sloboda. Na novom albume sa tiež podieľali Jana Kirschner, či Zdenka Predná. Konečnú podobu dal pritom albumu Marek Rakovický z Lavagance, ktorý sa s piesňami „pohral“ za mixážnym pultom.

Skupina Hex zažila v roku 2009 silný rok. Nielenže začala nahrávať nový album, koncom roka oslávila svoje dvadsiate výročie pôsobenia na slovenskej hudobnej scéne. Hex má za sebou úspešné hity ako napríklad Som on (Snežný pluh), Chvíľu áno, chvíľu nie, Michaela, Maťo a Linda, Vetroň, Život, či V piatok podvečer a mnohé iné.

Kapela zatiaľ vydala sedem štúdiových albumov, a to Ježiš Kristus nosí krátke nohavice (1992), Abrakadabra (1993- album coververzií), Hex (1994), Ultrapop (1997), Supermarket (1999), Víkend (2002) a Nikdy nebolo lepšie (2006). Okrem toho má skupina na svojom hudobnom účte tri kompilácie: Všetko čo mám rád (2000), Hex 1990-1995 (2006), Hex 1996- 2000 (2006) a DVD Cesta z mesta z roku 2007. Za album Ultrapop získali ocenenie Platňu roka a za album Víkend Zlatú platňu.

Žákovic Open sa bude konať v Trenčianskych Bohuslaviciach 22. a 23.júla. Na festivale vystúpia aj David Koller, Billy Barman, Puding Pani Elvisovej, Longital, Zóna A, United Flavour, AMO, Andrej Šeban, Vrbovskí Víťazi a mnohí iní. Organizátori budú postupne odhaľovať mená účinkujúcich. Meno headlinera oznámia už v týchto dňoch.

Viac sa dozviete na: http://www.zakovicopen.sk/

http://www.facebook.com/zakovicopen