Grape ohlasuje prvú trojicu mien – na letisku uvidíme Bloc Party, HVOB aj Jana Blomqvista!

Grape ohlasuje prvú trojicu mien - na letisku uvidíme Bloc Party, HVOB aj Jana Blomqvista! BOMBING

Piešťanský festival Grape ohlasuje prvé mená svojho už siedmeho ročníka, ktorý sa bude konať 12.-13. augusta 2016. Na letisko príde britská indie rocková legenda Bloc Party, mladú elektronickú generáciu budú zastupovať rakúski HVOB a Berlínčan Jan Blomqvist.

Pre rok 2016 predstavujeme prvých účinkujúcich už v decembri, čo sa nám takto v predstihu podarilo doposiaľ iba raz. Sme radi, že v Piešťanoch privítame skvelých Bloc Party, kapela nás sama oslovila a takáto ponuka sa iba ťažko odmieta. Tešíme sa aj z dvojice interpretov zo stajne Four Artist, dvojicu HVOB a Jana Blomqvista. Tento druh elektroniky nám minulý rok trošku chýbal,“ hovorí za organizátorov festivalu o nových menách Ján Trstenský.

Bloc Party patria dlhodobo medzi to najlepšie, čo ponúka britská gitarová scéna. Vydali štyri radové albumy s množstvom hitov ako napríklad Banquet, Helicopter, Octopus alebo Hunting For Wiches. Na rok 2016 kapela pripravila pre svojich fanúšikov nový album a tak na festivale odznejú aj nové skladby.

Rakúska a nemecká elektronika je jednou z najuznávanejších vo svete. Typický „minimal“ bude zastupovať viedenská dvojica HVOB s príjemným vokálom Anny Müller a návštevníkov roztancuje aj Berlínčan Jan Blomqvistktorý na letisku vystúpi aj so svojou kapelou.

Grape Festival patrí dlhodobo k obľúbeným festivalovým zastávkam mladých ľudí nielen zo Slovenska. Počas uplynulých ročníkov hostil mená ako Röyksopp, Interpol, Hurts, Marina & the Diamonds, The WombatsN.O.H.A., Parov Stelar, Editors, Klaxons, La Roux či mnohých iných. Posledné dva ročníky sa organizátorom podarilo festival aj vypredať, ten uplynulý dokonca už v predpredaji. Grape tak ukázal, že dokáže rásť nielen hudobne (toho roku by sa na festivale malo objaviť dokonca až 20 zahraničných mien), ale aj návštevnosťou.

Zdroj: TS – www.grapefestival.sk