Festivaly City Beats budú žiť až do rána, na afterparties zahrajú L Plus, IM Cyber či Bobsan

Festivaly City Beats budú žiť až do rána, na afterparties zahrajú L Plus, IM Cyber či Bobsan BOMBING 3

L Plus

Mestské festivaly BA City Beats a BS City Beats, ktoré sa budú konať paralelne 20. a 21. júna v Bratislave a Banskej Štiavnici, ponúknu pestrý hudobný program do skorých raňajších hodín. Ich organizátori pripravujú až šesť afterparties, ktoré sa začnú vždy po ukončení diania v hlavných dejiskách festivalov, teda na Pláži pod Ufom a štiavnickom amfiteátri. V Bratislave budú následné afterparties hostiť klub LOFT!, v Banskej Štiavnici sa bude až do rána žiť v čajovni Klopačka a Art Cafe.

V hlavnom meste Slovenska sa návštevníci môžu tešiť na drum&bassový set od L Plusa, ktorého nový singel Everyone/The Lost Moon zaujal už aj poslucháčov britského BBC Radio1. V rebríčku TrackItDown je to dokonca v súčasnosti najsťahovanejší track. Chýbať nebude ani obľúbený DJ, producent, remixér a “bootlegrobič” Bobsan, známy nielen z akcií Hipster Paradise. Nemenej osvedčeným menom z prostredia bratislavských klubov je Yanko Kral – ani on na afterpárty po BA City Beats nebude chýbať. Zo susednej Českej republiky príde do LOFT!u dídžejka IM Cyber, ktorá dokáže okrem drum&bassu ponúknuť aj solídny liquid funk. Dídžejský program v LOFT!e doplnia aj live acty zo zahraničia – už skôr avizovaná britská soulová speváčka Lulu James a tiež islandská vocalhouseová štvorica Sísý Ey, ktorá vlani prerazila chytľavým singlom Ain’t Got Nobody.

“V Banskej Štiavnici sme na rozdiel od Bratislavy zvolili model dvoch afterparties, a to v Klopačke a Arte – priestoroch, ktoré domácim určite netreba predstavovať. Veríme, že viac ako štvorhodinové párty pritiahnú aj turistov, ktorým ukážeme, že Štiavnica môže byť zaujímavá nielen cez deň, ale aj v noci,” uviedol za organizátorov Ján Papač. Okrem Bobsana, ktorý vystúpi aj v Bratislave, sa o pestrý program na afterparties v Arte a Klopačke postarajú DJs Vil:am, C.O.D.E., Phonotic, Barbie Idijot + earthquake DJs, Oný a Baša Števulová. Presný harmonogram všetkých šiestich afterparties zverejnia organizátori už čoskoro na oficiálnej stránke www.bacitybeats.

OnýBobsanO hlavný program sa na BA City Beats postará anglický spevák John Newman, ktorý sa preslávil ako vokalista v skladbách kapely Rudimental a tiež vlastným hitmi Love Me Again, Losing Sleep alebo Cheating. Okrem nich na festivale vystúpi sedemčlenná manchesterská kapela James, britský spevák a gitarista Fink, nemecká formácia Jazzanova s americkým spevákom Paulom Randolphom, kubánska kapela Deja-vu a izraelská formácia Tamir Grinberg Trio. Slovenskú scénu zastúpia formácie Dynamo Team, Modré hory a Walter Schnitzelsson.
Na BS City Beats sa taktiež ukáže Fink, Lulu James a Jazzanova, okrem nich aj Richard Muller s českým spevákom Danom Bártom, kubánska speváčka Glenda a tiež slovenské formácie Chiki liki tu-a a Plastic Swans. Permanentky na oba podujatia sa predávajú na stránke www.bacitybeats.sk a v sieti Ticketportal. Festivaly predznamená koncert vynikajúceho britského jazzpopového muzikanta a šoumena Jamieho Culluma, ktorý sa predvedie vo štvrtok 19. júna v AEGON aréne NTC v Bratislave.

Hudobný program na afterparties festivalu BA City Beats v klube LOFT! (20. a 21. júna 2014):
Sísý Ey (Island), Lulu James (Veľká Británia), L Plus, IM Cyber, Bobsan, Yanko Kral.

Hudobný program na afterpárty festivalu BS City Beats v čajovni Klopačka a Art Café (20. a 21. júna 2014):
Bobsan, C.O.D.E., Phonotic, Barbie Idijot + earthquake DJs, Oný, Baša Števulová, Vil:am
L Plus – Everyone / The Lost Moon https://soundcloud.com/techniquerecordings/sets/l-plus-everyone-the-lost-moon

www.bacitybeats.sk
www.facebook.com/BACityBeats
www.facebook.com/events/716155095082238
www.facebook.com/events/527808913984711

 

Zdroj: TS